Од Том Хенкс до Хоакин Феникс: Актери кои не поднесуваат да ги гледаат своите филмови

Покрај оние кои едвај чекаат, постојат и актери кои не сакаат да ги гледаат филмовите во кои биле ангажирани.

Повеќето од овие имиња се наградувани, а некои од нив имаат еден или повеќе Оскари во својата кариера.

Меѓутоа, тие и понатаму не поднесуваат да се гледаат себеси на големото платно, бидејќи, како што велат, секогаш можат да си најдат „одредена замерка“.

Том Хенкс

Овој добитник на два Оскари вели дека гледањето на неговите филмови била „ужасна грешка“, поради што дури никогаш не ги гледал ниту филмовите „Forrest Gump“ и „Philadelphia“, кои всушност и му ги донесоа овие награди.

Адам Драјвер

Фото: Профимедиа

Овој актер повеќе сака театар. Во една прилика рекол дека филмот не му е по толкава мерка како театарот. Ако почувствува дека една сцена ја одиграл добро, вели дека нема потреба да ја погледне.

Ал Пачино

Instagram

Ѕвездата од „The Godfather“ само во една прилика изгледал свој филм, но тоа е се. Вели дека за тоа нема потреба. Знае дека одглумил добро ако тоа му предизвикало радост, доколку тоа не било случај пак, Ал Пачино вели дека се труди тоа да го заборави.

Меган Фокс

Фото: Профимедиа

Откако за време на едно интервју била прикажана нејзина снимка, Меган само извикала:

Убијте ме! Сега сум постара, па кога ќе видам сцена од мене како помлада само се прашувам – Која ли е оваа девојка? Посакувам да ја прегрнам и да ја утешам.

Џони Деп

Фото: Профимедиа

Славниот актер признал дека никогаш нема погледнато ниту еден свој филм.

Пред многу години одлучив дека е подобро да не ги гледам своите филмови, бидејќи така не ја забележувам работата на своите колеги. Штом ќе завршите со улогата која ја толкувате, тоа повеќе не треба да ве загрижува – смета Деп.

Џулијен Мур

Фото: Профимедиа

Оваа актерка не оди ниту на премиерите. Повеќе го сака процесот на создавање на филмот, отколку да го гледа.

Анџелина Џоли

Instagram

Слично мислење како Мур дели и неодоливата холивудска ѕвезда Анџелина Џоли. Таа исто така повеќе го преферира процесот на креирање на филмот, па затоа се впушти и во режисерските води.

Џоли има погледнато само неколку од своите филмови.

Хоакин Феникс

Фото: Профимедиа

Во 2015 година Феникс изјави дека изгледал само два филмови – „Her“ и „The Master“.

Мислев дека ќе биде зрело ако ги погледнам за да научам од своите грешки, но сепак мислам дека тоа беше нешто што ми создаде поголеми маки – рече актерот, кој оваа година е номиниран за Оскар за мегапопуларниот филм „Џокер“.

 

Слични објави

Толку ги зголемила градите што едвај ги носи, а се започнало после разводот (ФОТО)

Еспресо

Наоми Кемпбел (49): Јадам само еднаш дневно за да ја сочувам манекенската линија, тоа не е изгладнување!

Еспресо

Никол Шерцингер на Хаваи: Пејачката се разголе и покажа со што располага! (ВИДЕО)

Igor

На која и стои подобро? ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША VS ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ (ФОТО)

Igor

Најголемите тајни на секој хороскопски знак, кои ни себеси не би си ги признале

Еспресо

Елтон Џон: Мадона е евтина стриптизета!

Igor

Остави Коментар

9 − 5 =

Слични објави

КАРЛЕУША буквално СО ГОЛ ЗАДНИК во финалето на Ѕвездите на Гранд, реакцијата на нејзината колешка е ДА ПАДНЕШ ВО НЕСВЕСТ (ФОТО)

Igor

Изгледа пукнала тиквата! Што се случува помеѓу Тамара Тодевска и Елена Ристеска?! (ФОТО)

Igor

Поранешниот дечко на починатиот Џорџ Мајкл му ја искршил вилата вредна неколку милиони (ВИДЕО)

Igor

ПОЛИЦИЈАТА ЈА АПСИ КАРЛЕУША?! Се плаши дека допрва ќе пука срам од аферата со Врањеш

Igor

Не сте виделе ваква баба: Има 63 години, а изгледа како да има 23! (ФОТО)

Еспресо

Србите не сакаат да го видат: Кајмакоски на српска телевизија покажа двоглав орел (ФОТО)

Igor