Нов летен тренд за мажи! Погледнете како изгледаат брокините, би се осмелиле да ги носите?

Заборавете на шорцевите и „спидо“ купаќите – ова е новата верзија на бикини за мажи. Ви ги претставуваме брокините!

View this post on Instagram

Draw me like one of your French Fries. #brokinis

A post shared by Brokinis (@brokinis) on

Жените сакаат да носат едноделни костими за капење кои одговараат на различни облици на тело, а сега таа можност ја добија и мажите – во форма на брокини.

Чад Саско и Тејлор Филд од Торонто се креатори на брокините, а нивна инспирација биле „дивите ергенскии забави и трикоата што ги носат борачите“. Тие се сериозни во намерата да ги убедат мажите да го земат ова парче за на плажа, иако на многумина ќе им изгледа како голема шега.

View this post on Instagram

Docks out for the boys #brokinis

A post shared by Brokinis (@brokinis) on

„Почнавме да контактираме со малопродажни места. Работиме на фотографии и видео записи, ќе објавиме реклами, а потоа ќе преминеме на малопродажба“, вели Саско.

Според нив брокинито е вистинскиот моден избор за фестивали и забави, а првенствено е наменет за луѓе кои сакаат да се забавуваат и кои не сфаќаат сè премногу сериозно.
„Летово не е идеално да се лансира брендот поради ковид-19, но брокините би можеле да бидат одличен начин да ги задржите луѓето на еден метар од вас“, се шегуваат креаторите.

Сите се сеќаваме каков „бум“ направи Борат со неговата позната неонски монокини – па којзнае, можеби наскоро ќе видиме и брокини на плажите.

Слични објави

ЛУНА ЏОГАНИ го објави првиот спот: Веднаш ја нападнаа дека ЈА КОПИРА АНАСТАСИЈА (ФОТО)

Igor

РАЗДОР ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Браќата се скараа поради Меган, а тоа што го направи Кејт е за секоја пофалба!

Igor

Рајан Рејнолдс го продава својот пијалак џин за 610 милиони долари

Еспресо

Цеца како Коштана: Сексуалните сцени кои Аркан сакаше да ги скрие (ВИДЕО)

Igor

Секси СЕВЕРИНА ја „запали“ публиката на промоцијата на новиот албум (ФОТО)

Igor

Не е секогаш убаво да сте познат: Џастин Тимберлејк нападнат среде Париз (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

2 × 4 =

Слични објави

Лозано објави нов летен хит на еден ден пред неговиот голем концерт во Охрид (ВИДЕО)

Igor

Северина подготвена за второ дете? (ФОТО)

Igor

Сите ги спуштаме ролетните кога ќе блесне сонцето: После ова повеќе нема ни да помислите да ја затемните собата

Еспресо

Во екот на пандемијата на коронавирусот, зошто е потребен витаминот К?

Еспресо

Пејачката СТРАВУВА за животот, ѝ се заканува ЕСТРАДНАТА МАФИЈА: „Решетањето на колата е само почеток“

Igor

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер со ИНТЕРЕСНА ФОТОГРАФИЈА ги израдуваа сите (ФОТО)

Igor