Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

На малечкиот Пончо животот му се променил преку ноќ. Освен што секој ден е опсипан со љубов и нежност, малечиот опосум Пончо го има и најголемиот заштитник, во облик на бел германски овчар, кој секој ден го носи на грбот, каде и да треба.

Пончо бил бебе кога неговата мајка ја усмртил автомобил. Иако шансите да преживее биле мали, тој успеал, а потоа го нашле добри луѓе, кои со помош на ветеринар, му помогнале да застане на нозе.
Тогаш се случило нешто прекрасно бидејќи Пончо се запознал со белиот германски овчар, чие име е Ханту, па така тие двајца оттогаш се неразделни.

Ханту никогаш немала легло, па кога го здогледала Пончо, проработеле мајчинските инстикти. Тие двајца сега живеат во склоп на „Rare Species Fund“ организацијата, која има за цел зголемување на свеста за растителниот и животинскиот свет.

Слични објави

МЕГАН ПОВТОРНО ПРАВИ СКАНДАЛ: Нема да погодите кого избра за свој советник!

Igor

ДЕЈВИД И ВИКТОРИЈА РАЗГОЛЕНИ НА ЈАХТА: А, потоа тој ги спушти боксерките (ФОТО)

Igor

Роден е Дејвид Гилмор, „Битлси“ го објавија синглот „Let it be“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Тијана Дапчевиќ пред 25 години: На оваа фотка ниту сестрата Тамара не би ја препознала (ФОТО)

Васко Спасоски

СКАНДАЛОЗНА АФЕРА СО ЛАЖНИ СЛЕДБЕНИЦИ ГО ЗДРМА СВЕТОТ: Уловени се овие познати личности (ФОТО)

Igor

Како да се во Холивуд: Дознајте колку се платени актерите од турските серии! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Осумнаесет + деветнаесет =

Слични објави

Се РАЗВЕДОА бившиот малезиски крал и руската убавица поради нејзиниот СЕКС ВО БАЗЕНОТ (ВИДЕО)

Igor

Го срушила гинисовиот рекорд: Тинејџерка од Индија ја има најдолгата коса на светот! (ВИДЕО)

Еспресо

Џастин Бибер објави дека е болен и откри од што пати со години… (ФОТО)

Васко Спасоски

Зоран Заев: Јадам што има во фрижидерот, паштета, салама, виршли, не знам да зготвам ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски

Милан Поповиќ и судијката која му го додели детето, биле во ист хотел на скијање!

Васко Спасоски

Маја е ќерка на ПОЗНАТ ХОЛИВУДСКИ ПАР: Ќе ве изненади колку личи и на двајцата

Igor