Многу би сакале да се на негово место: Ова е момчето кое ги слика најубавите девојки во Македонија (ФОТО)

Неговото име е Дарко Mитев, а на Инстаграм е потпишан како „Дарко Ар“ и според многумина е еден од најдобрите млади фотографи во нашата земја.

Дарко ја има таа привилегија да ги слика најубавите девојки во Македонија, а неговата инстаграм-галерија е преполна со згодни девојки, кои најчесто позираат во долна облека или бикини.

Покрај тоа што Дарко фотографира модели и манекенеки, исто така тој има соработувано и со повеќето од македонската естрада.

Погледнете дел од неговите фотки:

 

View this post on Instagram

 

Never trade respect for attention. ◾@sarafashionmacedonia ◾@vd_make_up_skopje

A post shared by ᴅᴀʀᴋᴏ ᴍɪᴛᴇᴠ (@darko_ar) on

 

Слични објави

По пастрамајлиите, градот Штип може да се пофали и со Марија – најубавата девојка во овој град! (ФОТО)

Igor

Зелената салата одгледувана во вселената е вкусна како и марулата на Земјата (ВИДЕО)

Еспресо

„СЕ СЛУЧИ ЧУДО“: Ким Кардашијан во издание за кое долго ќе се зборува! (ФОТО)

Igor

Сакам да се вљубам во Србин! За изјавата на Цеца зборува цел регион

Igor

ДИЕТАТА НА МАРКО КОН – Ослабел 36 килограми „За појадок СВИНСКИ ВРАТ, за ручек СВИНСКИ ВРАТ, а за вечера… Погодете? Да, СВИНСКИ ВРАТ!“

Слободен печат

Обама со семејството на гости кај ЏОРЏ И АМАЛ во нивната луксузна вила на Комо (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

четиринаесет + 16 =

Слични објави

Бидете си себеси приоритет, од тоа зависи вашето здравје

Еспресо

За само 24 часа Антониа Гиговска собра 10.000 лајкови на оваа фотографија!

Igor

Нова омилена жена на фудбалер: ЗАПОЗНАЈТЕ ја „хрватската Шакира“ (ФОТО)

Igor

ПЕЈАЧОТ НА МЕТАЛИКА ВО БОЛНИЦА: Сериозни проблеми со АЛКОХОЛОТ И ДРОГАТА, БЕНДОТ објави ТАЖНИ ВЕСТИ – нема КОНЦЕРТИ

Igor

Четири секојдневни навики кои ни го загрозуваат здравјето

Igor

Били Ајлиш објави спот за хитот „Everything i wanted“, го режираше сама (ВИДЕО)

Еспресо