Меланија Трамп е модна инспирација: Со овие комбинации го воодушеви светот (ФОТО)

Првата дама на Америка, Меланија Трамп суверено владее со светската модна сцена. Дали ни се допаѓа или не нејзиниот стил, не можеме сепак да не нагласиме дека со секое нејзино појавување таа буквално плени.

Неутралние колорити, но и силните впечатливи бои во кои се појавува носејќи отмени тоалети, ја ставаат во кошницата со луѓето кои ги разбираат модните правила.

Најчесто сме ја гледале во Dior, но и останати водечки дизајнерски брендови како Gucci, Dolce &  Gabanna и Michael Kors.

Дамите ширум светот со нетрпение чекаат да видат што ќе облече познатата Словенка следен пат кога јавно ќе се појави, со цел да го ископираат нејзиниот стил, а моделите по нејзиното појавување се продаваат неверојатно брзо. Токму поради тоа, таа е прогласена за број еден модна инспирација во светот.

Foto: AFP
Foto: AFP
Foto: AFP
Foto: AFP
Foto: AFP
Foto: AFP
Foto: AFP
Foto: AFP
Foto: AFP

Слични објави

Некогаш беше секс-симбол, а денес едвај го препознаваат на улица (ФОТО)

Слободен печат

Цеца воодушевена од дочекот во Штип: Погледнете со што ѝ била преполна собата! (ВИДЕО)

Igor

ГО ОТКРИЈА ПОЛОТ НА БЕБЕТО – Балканската Ким Кардашијан и фудбалерот ја споделија радосната вест, а се подготвува и ВЕНЧАВКА (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Дебакл: Рита Ора во Хрватска помина многу лошо (ФОТО)

Igor

АВАНТУРАТА ГО ЧИНЕШЕ ЖИВОТ: Загина јутјубер кој имаше 11 милиони следбеници

Igor

Славниот фудбалер се разведува поради девојка ВРСНИЧКА СО ЌЕРКА МУ

Igor

Остави Коментар

оне × оне =

Слични објави

Сестрите Грубовиќ на едно место – тие се како виното, колку постари, толку поубави (ФОТО)

Igor

СКАНДАЛ ВО ХОЛИВУД: Детално опишано како Чарли Шин силувал тинејџер, актерот ги негираше овие тврдења

Еспресо

И Камила Кабељо не знае дека раскинале: Кога мислеше да ми кажеш?

Igor

Славниот актер се запушти до непрепознатливост: Фановите се загрижени! (ФОТО)

Igor

Познатата глумица од шпанските теленовели ја загуби битката со ракот

Igor

Еве како живее ќерката на Чолиќ: Уна е најпопуларна во друштво, има личен возач и често патува! (ФОТО)

Igor