Мајкл Даглас ги откри последните зборови на неговиот татко Кирк: Не знам дали се шегуваше! (ВИДЕО)

На Инстаграм профилот на милијардерот и некогашен градоначалник на Њујорк, Мајкл Блумберг, објавен е говорот на славниот актер Мајкл Даглас, во кој тој ги открива последните зборови на својот татко Кирк Даглас. 

Американскиот актер тврди дека последните зборови на неговиот татко, непосредно пред смртта, му биле посветени токму на Блумберг како претседателски кандидат.

Како што пишува „Independent“, Мајкл Даглас присустувал на собир во склоп на кампањата на Блумберг кој се одржувал во Медисон во Висконсин пред неколку дена.

На снимката може да се види како Даглас им се заблагодарува на присутните на тоа што пратиле добри желби и се молеле за неговиот татко.

Потоа Даглас открива дека неговиот татко пред да умре го фалел Блумберг како претседателски кандидат.

– Не знам дали се шегуваше или не, но тоа беа едни од неговите последни зборови кои ми ги кажа во болница кога ме замоли да се доближам. Го направив тоа, а тој ме погледна и ми кажа: Мајк го може тоа – рече Мајкл Даглас.

Блумберг е еден од 11-те демократи кои се борат за кандидатурата за претседател на изборите во 2020-та година.

Слични објави

Доста време посветив, не беше едноставно: Пејачката Гиговска положи возачки испит! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Смешната страна на хороскопските знаци

Еспресо

Десет моменти во кои Џејсон Момоа ги освои нашите срца (ФОТО)

Igor

Тијана: Јас сум најгорда сестра во Европа во моментов

Igor

По пијанствата, скандалите и неверствата таа му остави цел список со забрани (ФОТО)

Igor

Познат рапер сковал план како да ги спои Клои Кардашијан и Бред Пит (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

Осумнаесет + пет =

Слични објави

Црно, па не се гледа: Водителката Елена Стефановска во прекратко мини-здолниште! (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 9 март – Погледнете што ве очекува овој понеделник…

Еспресо

Златна Бубамара 2020, на сцената и пред сцената: Сашко Коцев го „избриша“ подот со РЕКЕТ! (ГАЛЕРИЈА)

Васко Спасоски

Пејачката раскина со ЉУБОВНИЦАТА! Поради неа си го остави мажот, а сега, неочекуван пресврт

Igor

ЈА НАПАДНАА: Јелена, лошо влијаеш врз Дара Бубамара!

Igor

„Скопје убави нозе те газат“: Модна писта или пешачки, по оваа црнокоса девојка сите „фрлија“ поглед (ФОТО)

Igor