Претставата прекината: На Сергеј Трифуновиќ му се слоши на сцената

На српскиот актер Сергеј Трифуновиќ (47) му се слоши при изведување на претставата „Утоплјена душа“ во белградскиот драмски театар, пренесува Блиц.рс.

Претставата набргу потоа била прекината, а гледачите ја напуштиле салата. ж

Сергеј се појавил на претставата со висока температура.

„Претставата е прекната бидејќи за време на изведувањето на Трифуновиќ му се слоши. Засега нема информации за тоа која е причината“ – соопштија од театарот, од каде додаваат и дека не е познато дали ќе се откажат и следните планирани претстави.

Сергеј порача дека му е лошо, односно дека постојано е во кревет.

Ова не е прв случај кога на актерот му се слошува на сцена, истото се случи и пред година и половина, кога дури докторите мораа на носила да го изнесат од театарот.

Актерот неодамна доживеа сообраќајна несреќа, кога со својот автомобил удри во „Фиат“.

Само 20 дена пред споменатиот инцидент, Сергеј со својот автомобил се заби во градски автобус во Нови Сад, а минатата година доживеа несреќа кога со него во автомобилот се најде и 20-годишна девојка, која се здоби со повреди при судирот.

Српските медиуми пишуваат дека актерот во последната деценија направил неколку десетици сообраќајни прекршоци. Сергеј повеќепати досега е казнет, а четири пати возел иако на сила му важела забраната за управување со моторни возила.

Слични објави

Прашања кои треба да си ги поставите пред да кажете „ТЕ САКАМ!“

Igor

„Висина“, „силикони“, „родена“: Погледнете што најчесто бараат луѓето на „Гугл“ за Лила Филиповска (ФОТО)

Igor

Самохрана мајка му испратила порака на Ештон Качер, а неговиот потег ги шокирал сите (ФОТО)

Igor

ПЕТ работи кои не сте ги знаеле за Мартија: „Во тоалет се задржувам најмалку 20 минути“ (ФОТО)

Igor

Моден хорор: Ова се најлошо облечените жени на доделувањето на „Брит“ наградите! (ФОТО)

Еспресо

Брена ужива во Дубаи со Бобо, а фотката која ја објавија направи хаос на интернет! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

18 + дванаесет =

Слични објави

Каква ви е СВЕКРВАТА според хороскопот? Дали сте добиле втора мајка или жена која го турка носот каде што не му е местото

Igor

Цвет пита: Појадок за ден полн енергија!

Igor

Били Ајлиш објави спот за хитот „Everything i wanted“, го режираше сама (ВИДЕО)

Еспресо

„Подобра си од Џеј Ло, таа ништо не ти може“: Нереална фотка на испотената Хали Бери (54) (ФОТО)

Васко Спасоски

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер ги регистрирале децата во Завод за интелектуална сопственост

Слободен Печат

Овие пет збора и донеле 100.000 евра на Марина Туцаковиќ, а со години ги пее НЕДА УКРАДЕН! (ВИДЕО)

Igor