Карантинска Барби – првата кукла со мустаќи и подочници

За време на карантинот жените учеа сами да ги средуваат косите и ноктите, забораваа на диетите, некои ги поминуваа деновите покрај екраните, други во онлајн-училиштата со своите деца, месеа лебови, „висеа“ на социјалните мрежи… Зошто Барби би била поинаква?

Instagram

Тоња Руиз е позната по тоа што долго се спротивставува на нереалните фигури на популарните кукли и ги сместува во сцени од реалниот живот, покажувајќи дека нивниот живот ни одблизу не би бил толку совршен ако тие се вистински жени.

Instagram

Сега, инспирирана од изминатиот период во кој светот се соочи со пандемијата на коронавирусот, решила на девојчињата за игра да им понуди нешто толку реалистично. Руиз креирала серија „карантински барбики“.

Instagram

Можеби малку девојчиња ќе изберат да си играат со разбушавени барбики со подочници, но не можеме да негираме дека идејата на Руиз е оригинална.

Instagram
Instagram

 

Слични објави

ПОМОШНИЧКАТА УДРИ ПО ПЕЈАЧОТ: Заработуваше милиони, а јас немав што да јадам

Igor

Водителката Милена Антовска објави селфи-фотка, ама погледот ќе ви „забега“ само на едно место… (ФОТО)

Igor

Лејла Рамковска: Со јогата научив како да го насочам умот во моја полза (ФОТО)

Еспресо

Што ќе значи ако се прогласи пандемија на коронавирус и како ќе влијае тоа на секој од нас (ИНФОГРАФИК)

Слободен печат

И пречи што во Сплит нема лифтови: Плус сајз модел со жешки фотки од Хрватска (ФОТО)

Igor

Коронавирусот го одложи снимањето на специјалната епизода на „Пријатели“

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет − единаесет =

Слични објави

Прв арапски дизајнер примен во француското здружение на високата мода: Ели Сааб – омилениот дизајнер на познатите

Еспресо

Горди сме на нашиот мал Пикасо – Ана Ивановиќ објави емотивна семејна слика од својот дом (ФОТО)

Еспресо

Гола и сексипилна: Џеј Ло на „безобразен“ начин го најави својот нов сингл (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Би-Би-Си поради нивниот настап досега доби 119 поплаки – „Што е следно, порнографија?“ (ВИДЕО)

Еспресо

Иако ги откажа сите настапи во Македонија, Тамара сепак ќе пее во Данска, Германија и Шпанија

Igor

Водителот Стефан Лазаров од „Ексклузив“ направи трансфер во друга телевизија – дознајте каде (ВИДЕО)

Igor