Стилизирани на овој начин, бермудите можете да ги носите насекаде: Елегантни и шик за секоја прилика! (ФОТО)

Погледнете како нашите омилени трендсетерки ги комбинираат бермудите ова лето…

За некои од нас, бермудите се уште се резервирани само за лежерни и спортски комбинации, но се чини дека трендесетерките за ова парче буквално полудеа летово.

Трендсетерките обожаваат бермуди со должина до колената, како и опуштени минималистички кроеви, а еден од омилените додатоци за бермудите е предимензионираното сако, што ја прави секоја комбинација уште поелегантна.

Бермудите изгледаат одлично и во комбинација со класични бели кошули,како и со кошули со пуфракави, но и на кои други начини се носат дознајте во продолжение…

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Слични објави

Меланија Трамп ги изненади сите со невообичаениот моден избор! (ФОТО)

Еспресо

Коронавирусот нема да ви може ништо ако земате витамини со храната

Еспресо

Модел на панталони кој станува се попопуларен: Во нив секоја фигура изгледа повитко! (ФОТО)

Еспресо

Ова е водечкиот мејкап тренд оваа зима – Дали сте доволно смели да го пробате?

Еспресо

Кога треба да им ја кажете вистината за Дедо Мраз на децата? Детски психолог ја разреши вечната дилема!

Еспресо

Наши миленичиња: ПЕРО

Еспресо

Остави Коментар

8 + 10 =

Слични објави

Направете продуктивно опкружување во својот дом: Како да работите од дома?

Слободен печат

Одите во тоалет само „за секој случај“? Уролозите предупредуваат да се одвикнете од оваа навика

Еспресо

Интернетот се пошегува со облеката на младиот оскаровец Тимоти Чаламет! (ФОТО)

Еспресо

Модно изненадување за почеток на годината: Необична боја која одеднаш започнаа сите да ја носат (ФОТО)

Еспресо

ВИДЕО: Најубавата техника за пакување на подароците – Упатство чекор по чекор!

Еспресо

Најздравата намирница за мозокот и телото: Го прочистува организмот од отрови и масти

Еспресо