Неутрални нијанси на облека за топлите летни денови

Оваа модна сезона предвидува неутрални бои. Сите нијанси на беж се вистински хит.

Дизајнерите и модните куќи ги презентираа трендовите за летната сезона пред извесен период, а парчињата облека во овие нијанси најдоа забележително место во бутиците денес.

Instagram

Едноставни памучни фустани, лесни шорцеви и ленени наметки сега се на врвот на списокот за шопинг. Предноста на овој тренд е што лесно се комбинира и изгледа елегантно.

Instagram

Можете да комплетирате широки памучни фустани со ракави, манжетни, кожен ремен во потемна кафена боја – додека додатоците изберете ги во златна боја, бидејќи тие ќе го подобрат впечатокот за елеганција и скапоценост.

Instagram

За топлите денови и дневната прошетка, можете да додадете папучи со анатомски ѓон и широки ремени на оваа облека. За вечерните часови можете да пробате комбинација со лесни летни чизми или сандали со средно висока потпетица.

Instagram

Ако сте љубител на костуми, лененото платно ќе биде вистинскиот избор за топлите денови. Ви предлагаме да изберете бермуди или шорцеви наместо долги панталони.

Instagram

Овој костум целосно ќе го освежи вашиот стил и ќе изгледате модерно и трендовски. Сандалите со тенки ремени или кожа, како и мокасини ќе бидат идеална комбинација со овој вид костум.

Instagram

 

Слични објави

Сок од 3 моќни намирници со кои ќе ги стопите килограмите

Слободен печат

Кејт Мидлтон кралица на шикот, Викторија Бекам е модна заповед

Еспресо

Кралицата Летиција им пркоси на правилата во оваа несекојдневна комбинација! (ФОТО)

Слободен Печат

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Еспресо

Одморете ги очите – Наполнете го телото со витамин А

Еспресо

Чантата од 150 евра која за малку ќе предизвикаше политички скандал во Италија! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

четири × 4 =

Слични објави

Проверена модна формула за сите генерации: Овој стајлинг никогаш нема да излезе од мода! (ФОТО)

Еспресо

Наши миленици: УНА

Еспресо

Кралицата Летиција во впечатлива блуза што секој од нас може да си ја дозволи! (ФОТО)

Еспресо

За дами од 20 до 50 години: Ако сте вака облечени, изгледате феноменално! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како природно да ги обоите велигденските јајца: Со цвекло розеви, со црвена зелка сини…

Еспресо

Моќта на стресот: Стравот предизвикува дијареја, а гневот главоболка

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian