Кејт Мидлтон можеби навистина носи евтина облека, но затоа воопшто не штеди на накит: Колку вреди еден нејзин прстен?

Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон е препознатлива по својот минималистички стил на облекување и е една од ретките дами од кралското семејство што носи евтина облека.

Кејт прекрасно го носи секој стајлинг и секогаш го надополнува со прекрасен накит. Веќе како постар член на кралското семејство, Кејт почна да добива привилегија да носи парчиња накит од кралската колекција.

Instagram
Instagram

Мидлтон носи дијадеми, обетки, прстени парчиња кралски накит кои припаѓале на кралицата и кои веројатно еден ден ќе ги носи нејзината ќерка или снаа.

На многу фотографии Кејт јавноста го забележа накитот што некогаш ѝ припаѓаше на принцезата Дајана. Познат е фактот и нејзиниот веренички прстен од сафир и дијамант е дел од кралската колекција, прстен што прицот Чарлс ѝ го дал на принцезата Дајана.

Instagram

InstagramВредноста на прстенот се проценува над 28.000 фунти кога бил изработен, а денес би чинел неверојатни 300.000 фунти.

Војвотката од Кембриџ носи и обетки со дијамант и сафир од принцезата Дајана.

Instagram
Instagram

Овие обетки од сафир и дијамант, кои први ги носеше Дајана, ги обнови Кејт според нејзиниот личен вкус“, изјави Еди Левијан за магазинот „Express“.

Се веруваше дека сафирот е омилен скапоцен камен на принцезата Дајана, а очигледно Кејт ја задржува традицијата во модернизирана верзија. Најверојатно скапоцените камења ја воодушевуваат и војвотката Кејт, имајќи ја предвид кралската историја на носење елегантен, софистициран и разноврсен накит.

Слични објави

Топ 10 трендови на суперхрана за 2020

Слободен Печат

Лекарите го открија најраниот симптом на дијабетес: Ова е јасен знак дека шеќерот го уништува телото

Еспресо

Голи нозе, мини-фустан, впечатлива боја… Брижит Макрон во комбинација која малку жени би се осмелиле да ја носат (ФОТО)

Еспресо

Изборот на храна го диктира вашето здравје – Киселата средина во телото, причина за голем број на болести

Еспресо

Лекови од домашната аптека: Ѓумбир против мачнини, модри сливи против запек

Слободен печат

Сок од 3 моќни намирници со кои ќе ги стопите килограмите

Слободен печат

Остави Коментар

20 − два =

Слични објави

Евтин и едноставен трик со кој вашите алуминиумски садови повторно ќе светат

Еспресо

Сандали кои се омилени меѓу дамите од кралските дворци, а нивната цена е многу пристапна (ФОТО)

Еспресо

Мешавина од билки која ќе ви помогне при проблеми со цисти

Слободен печат

Ставете мед на косата и ќе се воодушевите: Ќе имате прамени како од фризерски салон!

Еспресо

Еве како оваа сезона ќе го носиме летниот класик: Тексас шорцевите се основа на секоја добра комбинација! (ФОТО)

Еспресо

Победничкиот стајлинг на кралицата Летиција испраќа само една порака – Овде јас сум шефица! (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarian