Чантата од 150 евра која за малку ќе предизвикаше политички скандал во Италија! (ФОТО)

За време на неодамнешната посета на регионот Пула, свршеницата на премиерот Џузепе Конте, Оливија Паладино, беше фотографирана со чанта која можеше да предизвика вистински скандал.

Имено, интернет-корисниците напишаа под фотографијата на Конте и неговата свршеница дека чантата која таа ја носи е од брендот „Хермес“ и е наречена „Кели“, а нејзината цена надминува 81.000 евра.

Лажните вести веќе се раширија на социјалните мрежи и предизвикаа претежно огорченост, затоа што многумина сметаа дека во време на криза не е пристојно да се „расфрла“ со луксузни предмети, пишува неделникот „Ки“, а пренесува „Танјуг“.

Publiée par MODA sur Mercredi 12 août 2020

Неделниот весник, кој претежно го следи животот на јавни личности и озборувања, објасни дека сепак не станува збор за оригиналната чанта „Кели“, туку и ефтина имитација.

Чантата била купена во продавница во Рим, има свој дизајнер, чини 150 евра и се разликува од оригиналот во многу детали што списанието детално ги навело и анализирало.

Слични објави

Еве што му прави сапунот на вирусот – По ова видео сигурни сме дека ќе ги миете рацете повеќе од било кога! (ВИДЕО)

Еспресо

Смеса од кафе и млеко која одлично ќе ѝ помогне на проблематичната кожа!

Еспресо

ВИДЕО: 15 оригинални начини да ги спакувате подароците, а да не дадете ниту денар!

Еспресо

ФАСТ-тест – за брзо препознавање на мозочен удар

Еспресо

Најздравата намирница за мозокот и телото: Го прочистува организмот од отрови и масти

Еспресо

Чизмите по кои „полуде“ модниот свет, ја освоија и познатата пејачка! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

3 × 5 =

Слични објави

Оваа комбинација на бои ќе биде апсолутен пролетен хит: Со нив секој стајлинг ќе изгледа скапо и префинето (ФОТО)

Еспресо

ФОТО: Токму ваков капут носат сите трендсетерки оваа зима – Ова е водечкиот модел за оваа сезона!

Еспресо

Што може да се случи со вашето тело ако престанете да спиете со перница под главата?

Еспресо

Копнежот по чоколада е сигнал дека ви недостига магнезиум

Еспресо

Меланија Трамп не штеди кога се работи за мода: Кога нешто ќе ѝ се допадне, не прашува колку чини (ФОТО)

Слободен печат

Одличен крој, уште подобра боја: Меланија Трамп ја заврши посетата на Индија во голем стил! (ФОТО)

Еспресо