Прогнози за есен: Рускиот астролог Павел Глоба предвидува големи животни промени кај овие 5 хороскопски знаци

Есента е време на промени и нови достигнувања. По летните одмори, луѓето добиваат сила и се обидуваат да променат нешто во нивните животи.

Тоа може да биде промена на работното место, позиција или дури и област на работа, како и промена на партнерот или можеби купување недвижен имот.

Познатиот руски астролог Павел Глоба за оваа есен предвидува големи животни промени за пет знаци на Зодијакот!

Вагите на есен ги очекуваат драматични промени во нивниот личен живот. Некои претставници на овој знак конечно ќе можат да преминат во нов однос со партнерот: тоа може да биде или понуда да се живеете заедно или предлог за брак.

Исто така, есента може радикално да го промени животот на Близнаците. Близнаците одамна сонуваа конечно да се ослободат од „канцелариското ропство“ и да започнат да прават нешто покреативно и поинтересно. Талентираните Близнаци тешко се снаоѓаат со распоредите и рутините. Тие сакаат да имаат поголема слобода за својата креативност. Токму таа слобода судбината ќе им ја донесе наесен. Близнаците не смеат да ја пропуштат оваа можност.

Достоинствените Девици оваа есен ќе имаат унапредување на деловен план. Само не семеете да се плашите од одговорноста што ќе ви „падне“ со новата функција.

Големи промени доаѓаат и во животот на Овните. Припадниците на овој знак се навикнати да работат и брзо донесуваат одлуки; за нив е тешко да седат и да чекаат мирно. Нивната импулсивност конечно ќе им донесе добри работи. На многу Овни ќе им се понуди интересен и комплексен проект на работа, што ќе значи не само зголемување на приходот, туку и можна транзиција кон повисока позиција.
Водолијата, исто така, ќе се соочи со драматични промени во приватниот живот. Водолиите, исто како и Близнаците, високо ја ценат слободата и поради неа понекогаш се подготвени да се откажат од се и и од сите. Наесен многу претставници на овој знак може да добијат „неочекуван“ удар – некоја сакана личност ќе издаде ултиматум – или ќе поднесе барање за развод или ќе најави раскинување.

Слични објави

Петок 13-ти декември: Еве кои опасности ви претат и како да ги избегнете!

Слободен Печат

Никол Кидман: Никогаш не реков „Не“ за секс-сцени! (ФОТО)

Васко Спасоски

Здраво и вкусно: За што се добри какаото, циметот и каранфилчето?

Еспресо

Дневен хороскоп за 22 мај: Ако му верувате на претчувството, ќе избегнете сериозни и тешки ситуации

Еспресо

Сандански тагува по Ивон (3) и Васил (5) кои беа убиени од својата мајка: „Сакаа да ми ги земат, е нека ми ги земат сега!“

V. T.

ВИДЕО: Уживајте ова попладне – Листа со хит празнични песни, објавени оваа година!

Еспресо

Остави Коментар

оне + 19 =

Слични објави

ФОТО | Незамислив луксуз: Кајли Џенер го покажа својот приватен авион

Милена Ризовска

Хороскопски знаци со најразвиено шесто сетило

Еспресо

ФОТО | Прво излегување во јавноста по смртта на неговиот татко: Пејачот Дарко Лазиќ никогаш не бил послаб!

Васко Спасоски

Со дрон го снимале 14-месечниот Арчи – Хари и Меган ги тужат медиумите поради папарацо фотографии

Еспресо

ФОТО: Велат дека никогаш не ја виделе посреќна – Меланија со нетрпение чека да замине од Белата куќа

Еспресо

Јелена Јанковиќ бремена, таткото на нејзиното дете е угледен доктор, а за нивното запознавање е „виновен“ Новак Ѓоковиќ

Еспресо