Екатерина е најубавата баба во Европа: Русинката слободното време го минува во теретана и вози велосипед (ФОТО)

Екатерина Егина (50) од Русија кон крајот на јануари учествуваше на натпреварувањето на најубавите омажени и жени повозрасни од 50 години во Софија, каде освои титула во номинацијата за „најубава баба во Европа“.

Таа имала околу 30 противници од сите краеви на светот: Јужна Кореја, Сингапур, Украина, Естонија, Индија и многу други земји.

View this post on Instagram

#Repost @mrs_world_russia with @make_repost ・・・ Начался Новый год … и новые интересные проекты впереди 💥 Возвращаемся в рабочий режим ) 21 января Екатерина Егина @_egina_ed поборется за международный титул «Mrs. Universe Classic 2020» 👏🏻👏🏻👏🏻 Болеем всей душой и желаем только Победы 👑👑👑 Россия! Вперёд 🇷🇺🇷🇺🇷🇺 #mrsuniverseclassic#mrsrussiaclassic#mrsworldrussia#beautypegeant#Russia#ЕкатеринаЕгина#королевакрасоты#классик#миссис#конкурскрасоты#

A post shared by Егина Екатерина (@_egina_ed) on

Но, Екатерина ги освоила срцата на жирито со убавината, со своите интерпретации на џез композиции и дефиле во костим во стилот на руската народна носија, која сама ја шиела.

Најубавата баба во Европа се занимава со трговија на здрава храна.

View this post on Instagram

#by_shestakova ❣️

A post shared by Егина Екатерина (@_egina_ed) on

Прекрасната Екатерина има ќерка (28), син (21) и тригодишна внука по име Ева, со која поминува доста време.

Таа сака да патува, а на Инстаграм објавува фотографии од рајски плажи.

View this post on Instagram

В детстве я была очень крутым ребёнком. У меня был собственный массажист. ⠀ Какой это был массаж? Общеукрепляющий? Спортивный? Не помню. Точно не антицеллюлитный. Ну этот «рельсы рельсы шпалы шпалы». Массажист жил в соседней комнате. Разрешал приходить на процедуры только с дневником и выполненными уроками. Кроме массажа одаривал орешками и сухофруктами. По совместительству был моей бабушкой. Хорошие были времена…. ⠀ Года четыре назад я сама стала массажистом. Получила сертификат. Не для заработков, а так, для близких и родных. Поймала волну. Однажды в индивидуальной бане в @acapulco_club сделала друзьям аж 7 массажей спин подряд. Нравилось очень. Потом сломала руку. С увлечением было покончено. ⠀ Своё тело доверяю только одному мастеру. Только в одном салоне @salon_myus Уже лет восемь. Процедур по телу у них огромное количество. После Тайского солнышка и моря я выбрала общий массаж по маслу. Каааааайф. Чего и вам желаю 🧡

A post shared by Егина Екатерина (@_egina_ed) on

За разлика од просечните баби, Екатерина слободното време го минува во теретана или вози велосипед.

Фото: Инстаграм

Слични објави

Куче и лисица: Необично пријателство кое морате да го видите (ВИДЕО)

Еспресо

Да признаев дека сум ГЕЈ никогаш немаше да станам актер (ФОТО)

Igor

Спилберг, Скорсезе и Бредли Купер заедно во филм за славниот композитор (ВИДЕО)

Еспресо

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Еспресо

Се сеќавате на убавата Росалинда? Погледнете ја како позира во проѕирен фустан под кој нема ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски

ТОА И ГО ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ: Позната убавица откри од што боледува! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

1 × 3 =

Слични објави

Сопругата на Вил Смит пред ќерката (18) призна дека имала секс во тројка (ВИДЕО)

Igor

Спилберг се откажа: Повеќе нема да биде режисер на франшизата „Индијана Џонс“!

Еспресо

Кеба доживеа несреќа! Пејачот повреден за време на снимањето, трпел болки, па завршил на ургентно!

Igor

Импресиите од прославата на Врањеш не стивнуваат: За Цеца најскапиот апартман! (ФОТО)

Igor

Анџелина Џоли ќе стане мајка по седми пат!

Еспресо

Алек и Хиларија Болдвин уште еднаш докажаа дека трагедиите не им можат ништо!

Еспресо