Дизни потврди дека ќе се прави нова верзија на Бамби!

После минатогодишниот успех на римејкот за „Lion King“, Дизни одлучи на гледачите да им претстави уште еден класик – „Bambi“. Оригиналниот цртан филм кој во 1942 година го разви аниматорот Тајрус Вонг и кој се темели на книгата „Bambi: a Life in the Woods“ од авторот Феликс Салтена, ќе го замени фоторалистична играна верзија.

View this post on Instagram

#bambi

A post shared by Thumper (@thumper_land) on

Интересно е што Бамби бил севкупно 5-от анимиран филм од Дизни студиото, но прв во кој што немало човечки ликови. Во 2006 година е објавено и продолжение со насловот „Bambi 2“, но никогаш не ја достигнал славата на својот претходник. Според пишувањата на Hollywood Reporter, за најновата верзија ќе бидат задолжени 2 сценаристки: Линзи Биер и Женева Робертсон-Дворет, сценаристката на минатогодишниот хит-филм „Captain Marvel“.

Слични објави

Маја Шупут: Ништо не може да не спречи да се бакнуваме (ФОТО)

Еспресо

„Златна мечка“ за Хелен Мирен за животно дело на Берлиенале 2020

Еспресо

Италијанската новинарка позитивна на коронавирус: Заразена сум, но асимптоматична, затоа внимавајте!

Еспресо

Ирина Шајк покажа колку е „јака“: Дали убавата Русинка ја засени Џеј Ло во Милано?

Igor

Се зборуваше дека бил и со Анабела и со Луна, пејачката наводно демантирала

Igor

ВОЛКАВИ ГРАДИ НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ: Оваа СТАРЛЕТА со своите СИЛИКОНИ остава без здив

Igor

Остави Коментар

3 × 2 =

Слични објави

Пласидо Доминго позитивен на коронавирусот: Кашлам и имам треска, ве молам бидете внимателни!

Еспресо

Ова е возниот парк на Лепа Брена од илјадници евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Откриена содржината на емотивното писмо на принцезата Дајана: Ја претчувствувала судбината на помладиот син?

Еспресо

Крвав ден на заљубените: Хрватската старлета Ава Карабатиќ претепана! Погледнете како изгледа нејзиното лице! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мини крофнички: Едноставно, брзо и вкусно (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Еспресо

Неодоливата Дилета Леота со своето длабоко деколте го украде шоуто на музичкиот фестивал Санремо (ФОТО)

Еспресо