Били Ајлиш со јасна порака во песната за најновиот филм за Џејмс Бонд: Нема време за умирање! (ВИДЕО)

Тинејџерката сензација, Били Ајлиш, стана најмладата пејачка која пее насловна песна за некој филм од франшизата за тајниот агент Џејмс Бонд 007. Станува збор за песната „No time to die“, која веќе доби позитивни критики од јавноста. 

Меланхоличниот глас на Ајлиш придонесува да ве полазат морници кога ја слушате песната.

Обожавателите на франшизата со нетрпение ја очекуваа насловната песна за филмот,  која беше објавена истовремено со новиот трејлер за „No Time To Die“, во кој исто така може да се слушне дел од песната.

Интересно е тоа што Били Ајлиш, која неодамна наполни 18 години,  сама ја напиша и продуцираше песната за филмот.

Фото: Инстаграм

Стиховите во песната, како „Паднав на лага… дали си смрт или рај?“ и „Никогаш нема да ме видиш како плачам“, ги поттикнуваат теориите дека во последниот филм на Крег како тајниот агент 007, ќе биде измамен од Медлин Свон (Леа Сејду), жената во која се заљуби во претходниот филм „Spectre“.

Музичките критичари и колегите музичари се воодушевени од песната на Ајлиш.

The Independent објави дека Бонд нумерата на добитничката на Греми награди е „една од најдобрите во последно време“.

Во продолжение преслушајте ја песната, па сами проценете:  

Слични објави

Нејзиното лице е сто проценти пластика: Фановите шокирани од изгледот на славната русокоса (ФОТО)

Еспресо

Сопругот на АДЕЛИНА ТАХИРИ фотографиран во друштво на ПОЗНАТА ПЕЈАЧКА (ФОТО)

Igor

Меган Маркл ЕДВАЈ ГИ ЗАДРЖА СОЛЗИТЕ пред камера (ВИДЕО)

Igor

Градот на анархијата и мирот: Во Ауровил нема политика, закони, ниту религија… (ФОТО)

Еспресо

Преубавата манекенка Викторија Јаначковиќ објави фотка за која долго ќе се зборува! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Ќе добиеш ќотек, пи*кати матер“: Карлеуша повторно се закани на новинарка (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

3 × 4 =

Слични објави

„Срце мое слепо“: Карлеуша го „пецна“ Саша Поповиќ, па тој урнебесно и возврати! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Не се знае од кој агол е поубава: Новата девојка на Нејмар е Хрватка, а кога ќе ја видите ќе ви застане срцето! (ФОТО)

Igor

Пејачката Џесика гледа во зајдисонце, а вие ќе гледате малку подолу на оваа фотографија (ФОТО)

Igor

Алек и Хиларија Болдвин уште еднаш докажаа дека трагедиите не им можат ништо!

Еспресо

РАПЕРКАТА СО ЗАНОСЕН ЗАДНИК најави повлекување: Сака да основа семејство

Igor

Меган Маркл е обвинета дека заработува од кралското семејство!

Еспресо