Вкусни домашни ишлери (ВИДЕО)

Состојки:

За тесто:
180 гр маргарин
100 гр шеќер во прав
1 жолчка
100 гр мелени ореви
250 гр брашно

За фил:
100 гр чоколадо за готвење
2 јајца
125 гр шеќер во прав
125 гр маргарин

 

Слични објави

Превкусен леден чоколаден десерт (РЕЦЕПТ)

Igor

Чоколадно лудило: За точно 8 минути ќе го подготвите најкремастиот колач на светот (РЕЦЕПТ)

Igor

Вкусно и здраво: Дали сте пробале омлет со коприви?

Igor

Арчи од Сасекс има право на кралска круна, но дали има шанса за тоа? (ВИДЕО)

Igor

Превкусен мек шарен ролат: Ултрабрз десерт! (РЕЦЕПТ)

Еспресо

Ле­бот ни­ко­гаш не ос­та­вај­те го да стои во ќесе

Igor

Остави Коментар

четири × 5 =

Слични објави

Оваа тајна состојка на вареното вино ќе му даде посебно фина арома

Слободен печат

Нова вкусна идеја за ова попладне – Направете го овој шарен колач (РЕЦЕПТ)

Еспресо

Кои производи не треба да се замрзнуваат

Igor

Задолжително мора да го пробате нивниот вкус – Мафини со боровинки и банана (РЕЦЕПТ)

Еспресо

Намирници кои имаат смирувачко дејство

Igor

Домашните се повкусни: Направете си вкусни наполитанки (РЕЦЕПТ)

Еспресо