Вкусен и сочен викенд ручек: Пица од компири со пршута (ВИДЕО)

Кога времето е пријатно за шетање, никој не сака да поминува долги часови во кујната за да готви, но сепак секој сака да ужива во вкусен и сочен викенд ручек.

Имаме предлог како најбрзо да зготвите вкусна пица од компири:

Потребни состојки:

Еден компир
Маслиново масло
Пармезан
Доматен сос
Свежи печурки
Моцарела
Едно јајце
Пршута (или друг сувомеснат производ по желба)

Подготовка:

Исечкајте го компирот на тенки кружни парчиња и истите наредете ги во круг во садот каде ќе го пржите. Претходно ставете малку маслиново масло.

На кругот компири наросете пармезан и покријте го садот. Пржете 5 минути на ниска температура.

По 5 минути додадете ги доматниот сос, печурките, моцарелата и јајцето, гответе 5 минути на средна температура.

Потоа додадете ја пршутата и ручекот е подготвен.

Пријатно!!!

Potato Pizza

Potato Pizza w/ ProsciuttoFull recipe: http://taste.md/1RPhMQR

Publiée par Tastemade sur Mardi 8 mars 2016

Слични објави

Превкусни колачи со банани (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Еспресо

Кој е за чаша боза? Пијалак што го обожавале и нашите предци (РЕЦЕПТ)

Еспресо

Моден додаток број 1 за сезонава (ФОТО)

Igor

Летна торта со пишкоти и банани

Еспресо

Посни колачиња – лубеничиња

Igor

Ева Мендес на неверојатен начин одговори на девојката која ѝ порача дека остарела! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

9 + оне =

Слични објави

Бети Вајт откри како да доживеете стотка

Еспресо

Милано гореше од БРУТАЛНИ ФУСТАНИ, а тие две не се срамеа да покажат дека не носат долна облека (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Овие 6 работи покажуваат дека партнерот можеби ве изневерува

Igor

ЕКСПЛОЗИВНО УЖИВАЊЕ: Кама сутра совети што не се однесуваат на пози и техники

Igor

МИРИС НА ДЕТСТВО: Колач со модри сливи (РЕЦЕПТ)

Igor

Летна маска за лице – Пробајте ја маската од сливи, евтина а максимално делотворна

Igor