Ви останале вишок сварени тестенини? Еве како да ги искористите…(ВИДЕО)

Погледнете што да правите доколку ви останале вишок сварени тестенини. Не е економично да се фрлаат, па затоа можете да ги претворите во некое друго јадење.

Извадивме неколку од подобрите видеа, погледнете ги и искористете ги идеите…

Слични објави

Рецепт за наједноставни домашни крекери

Igor

Кој е ЏОКЕРОТ, поради кого плаче цел свет: Претешкиот живот на Хоакин Феникс

Igor

Дрвена, пластична или од бамбус: Која кујнска даска е најдобра?

Igor

Како да ја одржите храната замрзната и по неколкучасовен прекин на струјата?

Еспресо

Домашна шампита како од слаткарница

Igor

Ни во Лондон, ни во Лос Анџелес: Откриено е каде Меган Маркл и принцот Хари ќе го поминат Божиќ

Слободен печат

Остави Коментар

четири × четири =

Слични објави

Уште 7 дена до официјалниот избор за Мажи на годината во Македонија за 2019

Igor

10 ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ за подобрување на вашето здравје! (ВИДЕО)

Igor

Шпанска пита со спанаќ

Еспресо

Полнети шампињони

Igor

Пролетна пита од готови кори, тиквички и млад кромид (РЕЦЕПТ)

Igor

Збогатете ја трпезата: Велигденска чоколадна торта

Еспресо