Уживајте во секое залче: Страмболи – Пица завиткана во ролат (РЕЦЕПТ)

За ова интересно јадење ќе ви биде потребно малку повеќе време но верувајте дека се исплати.. Состојките се сосема опционални, така што можете да го подготвите вашето стромболи со што сакате.

Потребни состојки за тестото:

1 лажичка сув квасец
1 голема лажица шеќер
180 мл топла вода
1 лажичка сол
½ лажица маслиново масло
300 грама брашно

Потребни состојки за филот:

200 грама проволоне сирење или кашкавал
300 грама салама (или повеќе видови мешани)
1 блага пиперка
2 лажици маслиново масло
1 лажичка италијански микс од зачини (бибер, нане, оригано, лук, босилек, сушен кромид, сушен магданос, семе од целер)

1. Измешајте ги топлата вода, квасецот и шеќерот. Мешајте додека не се растворат состојките. Оставете ја смесата да седи 5 минути. Потоа додадете ги маслиновото масло и солта и префрлете ја целата смеса во голем сад каде што ќе додадете 1/3 од брашното. Измешајте додека не се измазни смесата.

2. Продолжете да додавате брашно, по околу 50 грама на едно додавање, сè додека тестото веќе не можете да го мешате со лажица. Потоа префрлете го тестото на набрашнета површина и месете го околу 5 минути, постојано додавајќи брашно. Месете и додавајте брашно додека тестото да престане да лепи, но притоа да остане меко. Отприлика треба да употребите 230-300 грама брашно вкупно. Направете топче од тестото и ставете го пак во садот, покриено со пластична фолија, и оставете го да стои 1-1,5 час, односно додека да порасне двојно.

3. Штом тестото е доволно нараснато, префрлете го повторно на набрашнета површина и од него формирајте неправилен правоаголник. Потоа истегнете го да добиете поголем правоаголник (околу 30 на 45 см). Тегнете го наместо да го сукате со сукало за да добиете помека кора на крајот.

4. Ставете ги сите состојки за филот и завиткајте го тестото по должина на правоаголникот. Ставете го ролатот во тавче обложено со хартија за печење и одозгора поминете го со четка со останатата количина маслиново масло. Додадете ги зачините и оставете го ролатот да нарасне уште еден час.

5. Загрејте ја рерната на 200 степени Целзиусови. Печете 25 минути или додека горниот дел од ролатот да добие златно-кафена боја. Исечете го стромболито на парчиња. Уживајте!

Слични објави

Совршен за после ручекот: Чоколаден мус од 3 состојки – Поубав, но и полесен десерт нема да најдете! (ВИДЕО)

Еспресо

„Оживејте“ ги домашните билки со помош на овој трик

Igor

Имала коса до под што ја миела со коњак и лице без флеки на кое ставала крема од полжави: Како царицата Сиси ја чувала својата убавина?

Еспресо

Го оставила вереникот поради порно филмовите кои ги гледал – Ми се слоши кога го видов тоа!

Еспресо

РЕЦЕПТ по кој ПОЛУДЕ СВЕТОТ: Направете одличен ручек за само 5 МИНУТИ! (ВИДЕО)

Igor

ЗА ДОБРО УТРО: Пенеста торта со кафе (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

единаесет + 20 =

Слични објави

На слоештички кавијар кај Ирена и Сергеј Андреевски

Igor

Оваа девојка беше како магнет за љубопитните погледи на скопјани! (ФОТО)

Igor

БОЗА – традиционален пијалак за спас од горештините

Igor

И после пак не верувајте: 10 фотографии кои докажуваат дека фризурата го менува изгледот на жената (ФОТО)

Слободен печат

Брзи палачинки

Igor

Са­ла­та со ориз и фе­та си­рење (РЕЦЕПТ)

Igor