Супер идеја за денешниот ручек – Потпечени тиквички со неколку вида сирење

Мала промена во вашето секојдневие – сигурни сме дека одамна не сте подготвиле ваков ручек…

Состојки:

200 грама рикота сирење

100 грама рендан пармезан

1 јајце

1 главица кромид

сол, бибер

4 тиквички

100 грама моцарела

масло за јадење

Подготовка:

Вклучете ја рерната да се загрева на температура од 180 степени уште пред да почнете со подготовка на јадењето.

Потоа, во подлабок сад, ставете ги сите видови на сирења потребни за подготовка на овој рецепт, матеното јајце и ситно исечканиот кромид како и зачините. Сите овие состојки убаво измешајте ги.

Тавата за печење премачкајте ја со масло за јадење, а тиквичките исечкајте ги на помали парчиња. Секое парче тиквичка измачкајте го во претходно подготвената смеса со сирење, а потоа редете ги во тавата за печење.

Постапката повторувајте ја додека не ги потрошите сите состојки.

Доколку ви остане од смесата со сирењето, истурете ја врз тиквичките што веќе сте ги наредиле во тавата за печење.

Вака подготвеното јадење, печете го околу 40 минути.

Слични објави

Телохранителот на Џони Деп откри како глумецот го исекол прстот

Еспресо

Вилијамс: Јапонците се хранат најздраво, а Италијанците најлошо

Igor

Зелено светло за лансирање на роверот Perseverance во четврток: Следете го лансирањето во живо

Еспресо

ИТАЛИЈАНСКИ БРУСКЕТИ: Сите потребни состојки веќе ги имате дома (РЕЦЕПТ)

Igor

Уживајте повторно во туширањето: Трик со кој лесно, брзо и евтино да го одзатнете тушот!

Еспресо

Кажи ми какво вино пиеш, ќе ти кажам каков ти е карактерот

Igor

Остави Коментар

тринаесет + три =

Слични објави

Рон Џереми обвинет за силување на три жени – Му се заканува казна затвор од 90 години

Еспресо

Вратете ја енергијата со новите Фини – Мини супи и освојте iPhone11

Igor

Дејан Миличевиќ се бори со короната: На моменти бев во агонија, едвај останав жив!

Зеленчук кој помага во хидратација на телото

Igor

Префинети тортиља сендвичиња

Igor

Грешки што најчесто доведуваат до прејадување

Еспресо