Совршен за после ручекот: Чоколаден мус од 3 состојки – Поубав, но и полесен десерт нема да најдете! (ВИДЕО)

Само за оние на кои уживањето во храната им е многу важно…

Потребно е:

– 100 гр црно чоколадо

– 100 гр бело чоколадо

– 500 мл слатка павлака

Подготовка:

Искршете ги белата и црната чоколада. 200 мл слатка павлака сварете ја се до зовривање. Со една половина прелијте ја белата чоколада, а потоа стопете ја со мешање. Со другата половина посипете го црното чоколадо, мешајте повторно. Преостанатата слатка павлака (300 мл) изматете ја во шлаг. Одвојте половина од смесата. Во една половина во порциите додадете бело чоколадо и лесно матете. Во другата половина во порциите додадете црно чоколадо и лесно матете. Сервирајте, така што црното чоколадо ќе го сипете, до половина, а исто така и белата чоколада до половина…погледнете!

Слични објави

Мали и вкусни банини колачиња

Igor

Намирници кои имаат смирувачко дејство

Igor

Најпопуларниот појадок е опасен по здравјето!

Igor

Велигденска чоколадна торта

Еспресо

Рон Џереми обвинет за силување на три жени – Му се заканува казна затвор од 90 години

Еспресо

Не го оставајте тостот да ви загори!

Igor

Остави Коментар

5 + четири =

Слични објави

Анастасија Ражнатовиќ го снимаше Новак Ѓоковиќ како „денса“ во диско! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Торта со пишкоти и јагоди

Слободен печат

Ќе сакате репете: Крем-супа од праз готова за 30 минути!

Васко Спасоски

НЕСЕКОЈДНЕВЕН ДЕЛИКАТЕС: Џем од домати и сланина (РЕЦЕПТ)

Igor

Аца Лукс и уплати одмор од 5.000 евра на поранешната сопруга! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 28 јуни: Денес ќе ги импресионирате личностите кои ги сакате

Еспресо