Пудинг торта со ролери (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Состојки

1 пудинг од ванила

1 пудинг од шумско овошје

1 пудинг од чоколада

3 лажици густин

12 лажици шеќер

1,500 мл. млеко

180 гр. маргарин

400 гр. ролери полнети со крем

Слични објави

Некогаш најзгодниот актер денес изгледа непрепознатливо

Igor

Коронавирусот и бременоста: Сè што е важно да се знае

Еспресо

Колку јагоди и цреши дневно смеат да се изедат?

Igor

Кои производи не треба да се замрзнуваат

Igor

Пенест чоколаден колач кој не се пече (РЕЦЕПТ)

Igor

Сакате да се ослободите од вишокот на рацете – Правете ги овие вежби секој ден (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

6 + 11 =

Слични објави

Меган Маркл како модна инспирација: Формула за облекување која од секоја жена прави дива (ФОТО)

Igor

СОЧНИ ДЕТАЛИ: Зошто Меган се разведе и што барала од сопругот во случај на бременост?

Igor

Кралицата Елизабета веќе нема да им се врати на кралските должности? Ќе биде во изолација со години!

Теодора Циклевска

НАЈВКУСНА ЗИМНИЦА: Македонски пинџур во тегла (РЕЦЕПТ)

Igor

Совршен додаток на кафето – Домашни кроасани со ореви

Igor

Еволуцијата на стилот на Рене Зелвегер низ годините на Оскарите (ФОТО)

Еспресо