Пробајте ги највкусните солени крофни од тиквички (ВИДЕО)

Состојки
350 гр. млади тиквички
2 јајца
200 гр. кисела павлака
130 гр. урда
200 гр. брашно
Пола пакетче прашок за печење
1 лажичка сол

Слични објави

Пет идеи за посен ручек на Велики петок

Igor

Кога немате идеја што да јадете: 7 здрави оброци за на работното место!

Igor

Паштета од туна

Слободен печат

Доб­ро е да се знае: 5 со­ве­ти што тре­ба да ги има­те на ум ко­га ку­пу­ва­те до­мати

Igor

Брз колач со јаболка (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Еспресо

Вака го правеле и пред 50 години! Рецепт за кремаст и сочен сутлиаш!

Igor

Остави Коментар

дванаесет + 15 =

Слични објави

Освежува и засладува: Превкусен десерт со јагоди за топлите денови (РЕЦЕПТ)

Igor

Видео хороскоп за 8 август, четврток

Igor

Им успева на сите: Рецепт за македонски ајвар, стар со децении

Igor

ЦАРСКА ТУРШИЈА: Рецепт за зимница со црвени ајварски пиперки

Igor

Југословенска торта

Слободен печат

НЕКТАРИНИ: Дар од природата, чувари на вашите младост и здравје

Igor