Полнети пиперки со сирење

Состојки:

250-300 гр сирење
7 помали пиперки
1 јајце
2 лажици гриз
3 лажици сецкана шунка
2 лажици сецкани маслинки
1 домат
зачини

Подготовка:

Пиперките измијте ги и извадете ги семките.

Сирењето иситнете го, додајде ги јајцето, гризот, сецканата шунка, сецканите маслинки и зачини по желба.

Изедначете ја смесата и полнете ги пиперките, па затворете ги со кручкчиња домат.

Ставете ги пиперките во тепсија и оставете ги да се испечат.

Слични објави

Неон, нуд или нешто трето? Откријте какви нокти се тренди ова лето! (ФОТО)

Igor

ДОБРИ ВЕСТИ: Пицата е одличен избор за појадок

Igor

Кардашијан го облекла најтесниот фустан досега, а поради една работа сите гледале во нејзините нозе (ФОТО)

Еспресо

Привлечете среќа, љубов и пари во домот: Поставете фигура од слон на овие места

Igor

Посни колачиња – лубеничиња

Igor

Зошто треба да каснете овошје пред да одите во супермаркет?

Еспресо

Остави Коментар

12 + тринаесет =

Слични објави

Вкусен и сочен викенд ручек: Пица од компири со пршута (ВИДЕО)

Igor

Славните дами кои воодушевиле со своите фустани на венчавките! (ФОТО)

Еспресо

Ја нарекуваа најубавата Италијанка, а денес има 65 години: Никој не може да одолее да не погледне во неа! (ФОТО)

Еспресо

Авторката на „Хари Потер“ проговори за сексуалниот напад и за семејното насилство

Еспресо

Волшебен цитрус за спас на кожата

Igor

Мартин Скорсезе ќе прими награда на „Palm Springs International Film Festival“

Слободен Печат