Паштета од туна

Состојки:

1 килограм туна
200 милилитри бело вино
рузмарин
ловоров лист
2 чешниња лук
100 грама маслиново масло
копар
срни маслинки
сол и црн пипер

Подготовка:

Ставете ги во тава за печење парчињата туна и прелијте ги со виното. Зачинете со сол, црн пипер, ловоров лист, рузмарин и лук и ставете ги да се печат околу 20 минути во претходно загреана рерна на 200 степени.

Откако парчињата туна ќе се испечат, извадете ги настрана, исчистете ги од коските и ставете ги во блендер заедно со сите други состојки што се наоѓаат во тавата за печење. Додајте ги маслинките, посолете, додајте уште малку црн пипер и масло и повторно изблендирајте. Со тоа паштетата од туна е готова.

Слични објави

Брз и едноставен ручек: Сочни полнети модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Igor

Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви е потребно брашно и шеќер (ВИДЕО)

Igor

Десерт кој ќе ви го направи денот поубав – Палачинки со вкус на кафе

Igor

Пенасти крофни од рерна: Меко тесто полно фил! (РЕЦЕПТ)

Igor

Лапни, голтни: Монте – Неодоливо вкусна торта која не се пече (РЕЦЕПТ)

Igor

Направете сами домашен Нутела сладолед (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

два × 1 =

Слични објави

Неодолив ролат со локум и желе (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Еспресо

Посни марципан-колачи со ореви (РЕЦЕПТ)

Igor

БИ ГО ПРОБАЛЕ ЛИ? Направен првиот сладолед од спанаќ

Igor

ПРЕКРАСЕН ЛЕТЕН ВКУС: Торта со лубеница и наполитанки (РЕЦЕПТ)

Igor

Совршено летно јадење: Брза чорба од тиквички (РЕЦЕПТ)

Igor

Совршено за неделен ручек: Пол­нет стек со шунка и кашкавал

Igor