Овој напиток за детоксикација ќе ви биде омиленото нешто летово!

Комбинацијата од овие состојки дава напиток толку моќен, што ќе ги стопи масните наслаги кои ви сметаат.

Се пие секое утро на празен желудник, а по потреба, доколку почуствувате глад може да го пиете и помеѓу оброци, пишува Стил.

За припрема ќе ви биде потребно:

– неколку кругчиња ананас
– неколку листови свежо нане
– 1 лимон
– парче свеж ѓумбир
– лажичка мед


Подготовка:

Во блендер ставете ги ананасот и ѓумбирот, се измешајте и на крај исцедете го лимонот, додадете ги нането и медот.

Овој напиток ќе започне процес на детоксикација, исфрлање на вода и согорување на масните наслаги многу брзо.

Ѓумбирот ја зголемува температурата и така ги согорува мастите. Медот има подеднакво дејство на загревање.

Лимонот и нането го забрзуваат процесот на варење и согоруваат повеќе калории.

Ананасот е пресудна состојка за овој напиток, бидејќи го содржи ензимот бромелаин кој поволн о делува врз слабеењето и има антиинфламаторно делување, па ги елиминира наслагите кај стомакот. Фруктозата која ја има во својот состав ќе ја сузбие желбата за благо, а со самото тоа ќе го намалите внесот на калории.

Слични објави

Луна Џогани во бела маичка под која нема градник пееше на забавата во „Задруга“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Модна икона на црвениот тепих, а на улица не би ја препознале! (ФОТО)

Еспресо

Препознајте го малиот гениј: Овие знаци откриваат дека детето е натпросечно интелигентно

Еспресо

Што предвидува Нострадамус за 2020 година: Монархот „кој најдолго владее ќе умре“

Слободен печат

Сте слушнале ли за црна лимонада? Ќе ви го препороди организмот, а можете сами да ја направите

Слободен печат

Народни верувања за Свети Трифун: Ако денеска врне, годината ќе биде плодна

Слободен Печат

Остави Коментар

три × три =

Слични објави

Северина направи хаос пред домот на Милан во Белград, па полицијата и нареди да се изолира две недели! (ВИДЕО)

Хју Џекмен му даде поддршка на момчето кое беше жртва на насилство! (ВИДЕО)

Еспресо

Дуа Липа го искористи недостатокот на конкуренција: Во време на пандемија новиот албум го објави на Јутјуб (ВИДЕО)

Еспресо

Џеј Ло планира да се отсели од Америка? Светската ѕвезда издвои две локации каде би сакала да живее! (ФОТО)

Васко Спасоски

Водителката Ирена Спировска наскоро ќе заплива во брачните води? (ФОТО)

Еспресо

Чоколаден колач со цели круши

Еспресо