Нова идеја за ова попладне: Капучино сладолед торта – Разладете се со стил! (ВИДЕО)

За среќно семејство понекогаш е потребно да се засити и чувството за вкус, а ние имаме одлична идеја како вашите непца да уживаат ова попладне…

Состојќи за подлогата: 250 грама мелени бисквити, 1 лажица какао прав, 80 грама стопен путер.

Состојќи за филот: 2 лажици капучино, 1 лажица инстант кафе, 200 гр крем сирење, 5 лажици шеќер, 250 мл слатка павлака.

Подготовка: Соединете ги бисквитите со какаото и путерот во компактна смеса и натапкајте ја смесата на дното од калапот. Филот го подготвуваме така што најпрвин го вариме капучиното и му додаваме лажичка инстант кафе. Изматете го крем сирењето и шеќерот, додадете го свареното кафе и соединете. Во посебен сад додадете ја слатката павлака и изматете ја. Потоа соединете ја со првиот фил. Истурете го филот преку подлогата. Оставете да се олади и декорирајте по желба.

Пријатно попладне!

Слични објави

Вкусни интегрални грицки (ВИДЕО)

Igor

Заборавете на силиконите: Трик за природни и задебелени усни

Еспресо

Пот­пе­че­ни ма­ка­ро­ни со тик­вич­ки и си­рење

Igor

Зошто портокалите се продаваат во црвена, а лимоните во бела мрежичка?

Igor

НЕМА СЛУЧАЈНОСТИ: Пазете се од оние кои обожаваат џин-тоник

Igor

Освежува и засладува: Превкусен десерт со јагоди за топлите денови (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

14 + петнаесет =

Слични објави

Дали е ова иднината на вежбањето на отворено? Погледнете како дамите вежбаат јога заедно и држат необична дистанца

Еспресо

Лешник – лек и храна

Igor

Посен колач со мармалад и кокос

Igor

Која е подобра за вас? Клучни разлики меѓу платнените и хируршките маски

Еспресо

Благи мини-пити со мед и ванила РЕЦЕПТ

Igor

Медицинска сестра им свири на виолина на пациентите заболени со коронавирус (ВИДЕО)

Теодора Циклевска