Мармалад од праски

Состојки:

3 килограми праски

1 килограм шеќер

1 пакување цимет

2 лимони

Подготовка:

Убаво измијте ги и излупете ги потребните праски. Потоа во подлабок сад со ладна вода во која сте додале сок од два лимона, оставете ги вака подготвените праски да отстојат околу 30 минути, сѐ со цел на овој начин успешно да спречите нивно потемнување, а со тоа и комплетно губење на нивната карактеристична боја.

Откако ќе помине потребното време, обидете се да ги исцедите праските колку што можете подобро.

Префрлете ги во тенџере, додајте им го шеќерот и циметот и оставете го мармаладот убаво да се свари.

Мешајте постојано за да спречите негово загорување.

Вака подготвениот мармалад, складирајте го во стаклени тегли.

Слични објави

Пудинг торта со ролери (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

Десерт кој се прави за 10 минути: Вкусна и брза торта за ненајавени гости (РЕЦЕПТ)

Igor

ПРОТЕИНСКА САЛАТА со леблебија и пченка (РЕЦЕПТ)

Igor

Витаминскиот сок од рибизла е се што ви е потребно на оваа жештина (РЕЦЕПТ)

Igor

Банана кокос колаче (ВИДЕО)

Еспресо

Им успева на сите: Рецепт за македонски ајвар, стар со децении

Igor

Остави Коментар

пет × три =

Слични објави

Јадење богато со вкусови: Полнети тиквици како идеална комбинација за СЕМЕЈНИОТ РУЧЕК (РЕЦЕПТ)

Igor

Вкусни домашни ишлери (ВИДЕО)

Igor

Лесен и посен ручек – Печен зеленчук со просо

Igor

Фантастична е: Фина, крцкава и посна погача фокачо

Igor

Брз, едноставен и супервкусен оброк за целото семејство – Тестенини со пилешко и спанаќ (ВИДЕО)

Igor

Најдобриот старински колач со жолт фил: Рецепт кој не смее да падне во заборав!

Еспресо