Крем торта – задоволство за сите сетила (РЕЦЕПТ)

Состојки:

За пандишпан:

7 белки

250 грама шеќер во прав

100 грама мелени ореви

50 грама брашно

1 прашок за печиво

За фил:

500 милилитри млеко

7 жолчки

100 грама шеќер

100 грама брашно

150 грама шеќер во прав

150 грама путер

100 грама ореви

10 лажици врело млеко (за оревите)

200 грама чоколадо за готвење

За декорирање:

100 милилитри млеко

1 кесичка шлаг пена

Подготовка:

На оган ставете тенџере со вода да зоврие. Откако водата ќе зоврие, врз неа, во друго тенџере, ставете ги жолчките, млекото, шеќерот и брашното и мешајте се додека не добиете смеса која многу наликува на пудинг.

Вака добиениот прв фил, тргнете го настрана и чекајте убаво да се излади.

Во друг сад, изматете го маргаринот заедно со шеќерот и тргнете го настрана. Во друго тенџере на оган, ставете да се стопи чоколадото.

Почекајте сите филови убаво да се изладат.

Потоа, во половина од смесата од жолчки, шеќер и брашно, додајте ја смесата со изматениот маргарин и убаво изматете. Со тоа, првиот фил е готов.

Во втората половина од филот со жолчки, додајте го претходно растопеното чоколади и оревите кои претходно ги попаривте со врело млеко. Измешајте ги сите состојки и со тоа е подготвен и вториот фил за тортата.

Во трет сад ставете го потребното количество млеко и изматете цврста шлаг пена, која исто така ќе ја користите за филување на тортата.

Откако ќе ги подготвите сите филови, почнете со матење на јајцата за подготовка на пандишпанот.

Во подлабок сад ставете ги белките заедно со шеќерот и матете со миксер на најголема брзина. Откако ќе добиете цврст снег, во смесата додајте ги брашното, мелените ореви и едно пакување прашок за печиво. Добиената смеса истурете ја во поголема тава за печење. Печете во претходно загреана рерна на температура од 200 степени околу 15 минути.

Печениот пандишпан извадете го од рерна и почекајте кратко да се излади. Потоа пресечете го на три ленти и почнете со филување.

На чинија за филување, ставете ја кората, а врз неа еден по еден ставете ги сите филови. Одозгора ставете ја и втората кора и повторно филувајте. Постапката за филување, завршете ја кога ќе ја ставите и третата кора. На крај, декорирајте по ваша желба.

Слични објави

Најлесен начин да ослабете – Режим на исхрана за сите што „мразат диети“

Еспресо

СТЕ СЕ ЗАПРАШАЛЕ ЛИ НЕКОГАШ: Од каде доаѓа името на шопската салата?

Igor

„Зелениот остров“ од соништата – Веднаш ќе посакате да сте таму! (ФОТО)

Еспресо

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

И Прличев би „киснел“ „КАЈ СЕРДАРОТ“, па камоли ние (ВИДЕО)

Igor

Само со ЕДНА ЧАША од ОВОЈ пијалак ќе ги решите проблемите со несоницата

Igor

Остави Коментар

седум + десет =

Слични објави

Диета „Маргарет Тачер“: За 4 недели, минус 10 килограми!

Теодора Циклевска

Вака го правеле и пред 50 години! Рецепт за кремаст и сочен сутлиаш!

Igor

Во светот можеби не е, но за нас е бизарна храна: Змии, желки, пајаци, лилјаци…

Еспресо

Мафини со смрзнато овошје

Еспресо

Џејсон Деруло се обиде да ја удри девојка му по задник, но погледнете што се случи (ВИДЕО)

Намирници кои траат многу подолго од рокот на траење кој го пишува на нив

Еспресо