Ќе ви завидуваат сите комшии: Рецепт за АЈВАР кој секогаш успева

СОСТОЈКИ:
10 кг црвени пиперки
3 модри патлиџани
500 мл зејтин
сол
1 лажица шеќер

ПОДГОТОВКА:
Испечете ги пиперките. Кога ќе бидат печени, но не изгорени, оставете ги 15 минути во ќеса за полесно да се лупат.

ProfimediaОткога ќе ги излупите и ќе ги исчистите од семките, ставете ги во мрежаста цедалка да се цедат 1-2 часа.

Во меѓувреме испечете ги, излупете ги и исцедете ги модрите патлиџани.

Profimedia

Потоа и пиперките и модрите патлиџани ставете ги во тенџере и варете ги на не многу силен оган.

Откога ќе почне да врие, постојано мешајте го ајварот за да не ви загори.

Кога течноста од пиперките ќе испари, почнете да додавате зејтин.

Никако не го ставајте целиот зејтин одеднаш, туку постепено.

Кога зејтинот ќе почне да избива на површина, значи дека веќе не треба да ставате зејтин.

Тоа значи и дека ајварот ви е при крај.

Додадете сол, промешајте, оставете уште 10-15 минути да се повари со постојано мешање и тргнете го од оган.

Ставајте го ајварот во загреани тегли и убаво затворете ги.

Оставете ги теглите да се оладат, па следниот ден складирајте ги на ладно и темно место.

Слични објави

Кавги во бракот – до кога да се толерираат?

Igor

Татјана Алексиќ: Кој чисти знае како се топат калории

Еспресо

Малку поинаков и повкусен појадок кој се подготвува за само 15 минути (РЕЦЕПТ)

Igor

Еве колку жените по породувањето би требало да чекаат пред повторно да водат љубов

Igor

Авторката на „Хари Потер“ проговори за сексуалниот напад и за семејното насилство

Еспресо

Српската манекенка ужива во животот со арапскиот бизнисмен! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

3 × пет =

Слични објави

Со овој НАПИТОК ќе ги решите проблемите со МАСНИТЕ НАСЛАГИ: Само 1 децилитар дневно прави чуда во вашиот организам (ФОТО)

Igor

За жените во 40-те години! Вакви фризури се идеални за вашата возраст! (ФОТО)

Igor

Намирници кои траат многу подолго од рокот на траење кој го пишува на нив

Еспресо

Жените доминираат во номинациите за Греми-наградите 2020 година!

Igor

Како за 5 секунди да проверите дали месото е свежо и квалитетно

Igor

Брз и едноставен ручек: Сочни полнети модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Igor