Јапонска кајгана Како да ги подготвите највкусните јајца на светот

Воздушеста текстура и неодолив спој на вкусови…

Состојки: 4 јајца, 1 лажица оризово вино за варење, 2 лажички соја сос, прстофат шеќер, малку супа од кесичка разматена во малку врела вода (доволна е една лажичка), малку путер.

Подготовка: Јајцата, виното од ориз, шеќерот и малку супа разматена во вода помешајте ги во сад, но водете сметка да не се направи пена.

Во тавче растопете малку путер на средна температура и сипете отприлика една третина од смесата. Кога смесата малку ќе се стегне, со помош на стапче мотајте ролат кон средината. На празниот простор во тавчето сипете половина од преостанатата смеса, па кога ќе се зацврсти, ролатот намоткајте го повторно. Повторувајте се додека не ја потрошите целата смеса од јајца.

Водете сметка јајцата добро да се испечат.

По желба, додека смесата од јајцата е уште ровка, сипете малку рендан кашкавал или истрошено сирење – ќе биде уште повкусно.

Вака изгледа процеот на подоготовка:

Слични објави

Паштета од туна

Слободен печат

Овошна торта без печење! Под итно да ја подготвите за вашите најблиски! (ФОТО)

Igor

Совршени крцкави грицки: Поховани печурки (РЕЦЕПТ)

Igor

Направете си божиќни колачиња: Ќе ви бидат потребни само 4 состојки

Слободен печат

Идеални кога сакате брз оброк: Брзи и сочни пица мафини

Еспресо

Дали е здраво да се јаде храна која не потекнува од наше поднебје?

Igor

Остави Коментар

седум − 5 =

Слични објави

ЕДНО ЈАБОЛКО ПРЕД СЕКОЈ ОБРОК: Промените ќе ги забележите по помалку од еден месец

Igor

Шпагети од рерна со топчиња од месо – Неодолив вкус кој не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Igor

Љубов на прв залак: Штрудла со џем и ореви

Igor

Пет идеи за посен ручек на Велики петок

Igor

Печурки во сос од бело вино (РЕЦЕПТ)

Igor

БЕЗ МАНА со АНА: Чоколадни Крофни (Вегански рецепт / ВИДЕО)

Igor