Идеален ручек според стар рецепт: Пробајте го со овој додаток! (РЕЦЕПТ)

Доколку се уште не сте се одлучиле што да подготвите денес за ручек, ова е нашиот предлог…

Ова е идеален летен и лесен ручек според стар рецепт кој сигурно го правеле вашите баби и мајки.

Потребно ви е:

1 врзопче покрупен млад кромид
2 поголеми домати
5-6 поголеми пиперки
Масло
Сол, бибер, магдонос

Прилог:

Колбаси

Подготовка:

На масло запржете го исецканиот кромид, кога ќе биде стаклест, додадете ја и сецканата пиперка па и неа запржете ја на тивок оган додека да омекне.

На крајот додадете го и излупениот и сецкан домат.

Пржете го додека да изврие течноста. Посолете, по желба додадете и бибер, вегета и магдонос по желба.

Како прилог, доколку не сакате посен ручек, додадете пржени колбаси, или плескавици, кременадли, доколку е посно, најдобро оди компир.

Уживајте во овој стар но многу вкусен и лесен рецепт. Пријатно!

Слични објави

Наши миленици: БАК

Еспресо

Патики кои ќе доминираат оваа есен: 2 ТОП МОДЕЛИ (ФОТО)

Igor

Лесна и превкусна чоколадна панакота

Igor

Актерот од „Сопранови“ пронајден мртов, покрај него имало и бел прав (ВИДЕО)

Igor

Вистинско време за дневна доза витамин Ц

Igor

Марија Соколоска, нутриционистка: Здраво слабеење значи намалување на половина до еден килограм неделно

Јасмина Кантарџиева Димков

Остави Коментар

четири × 5 =

Слични објави

КАКО ОД СЛАТКАРНИЦА: Чоколаден колач со три состојки

Igor

Многу ви опаѓа косата? Без грижа, имаме решение!

Igor

Домашна шампита како од слаткарница

Igor

Mind detox: Време е за одмор од токсичните пријатели

Еспресо

Црниот чај е прва помош за безживотната коса

Igor

ВАКА ТРЕБА ДА ИЗГЛЕДА ИДЕАЛНАТА ЖЕНСКА ФИГУРА: Многумина нема да се сложат, но НАУЧНИЦИТЕ ГО КАЖАА СВОЕТО (ФОТО)

Igor