Брз и евтин: Ручек готов за само 10 минути

Овие вкусни тестенини ќе станат вашeто омилено јадење…

Потребни состојки:

– макарони
– туна
– кашкавал
– супена лажица павлака
– 3 варени јајца
– оригано

Подготовка:

Ставете помалку вода од вообичаено (кога варите тестенини) во сад на оган и варете ги макароните додека водата да се згусне.

Откако ќе ги сварите макароните, остатокот од водата не го истурајте, туку во врелите макарони додадете ја туната, лажицата павлака и изрендајте малку кашкавал.

Додадете ги ситно исецканите варени јајца и се добро помешајте, па оставете да се олади.

Сервирајте во чинија, а одозгора посипете со оригано.

Пријатен ручек!

Слични објави

Домашна шампита како од слаткарница

Igor

Едноставна јапонска техника за боење јајца

Igor

НЕСЕКОЈДНЕВЕН ДЕЛИКАТЕС: Џем од домати и сланина (РЕЦЕПТ)

Igor

Паштета од туна

Слободен печат

5 продукти кои НИКАКО не смеете да ги ставате во микробранова: Јајцето може да ви ЕКСПЛОДИРА, од оризот да добиете ТРУЕЊЕ

Igor

Готово за 5 минути: Чоколадни коцки со ореви

Igor

Остави Коментар

десет − седум =

Слични објави

Вкусна домашна бајадера (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

Паштета од туна

Слободен печат

Превкусен леден чоколаден десерт (РЕЦЕПТ)

Igor

4 неодоливо вкусни рецепти за совршени чикен нагетс (ВИДЕО)

Igor

Направете сами домашен Нутела сладолед (РЕЦЕПТ)

Igor

Дали е штетен белиот ориз?

Igor