Американски палачинки со чоколаден прелив: ФАНТАЗИЈА ОД ВКУСОВИ која морате да ја пробате (РЕЦЕПТ)

Палачинки и чоколадо, совршена комбинација за уживање…

Состојки:

– 2 јајца
– 2,5 шолји брашно од 2,5 децилитри
– 1 кесичка прашок за печиво
– 2 шолјички млеко
– 1/3 шолја шеќер
– 1 прстофат сол
– масло или путер
– чоколаден намаз

Подготовка:

– Раздвојте ги белките од жолчките и изматете ги во цврст снег.
– Жолчките помешајте ги со шеќер и додадете ги останатите состојки.
– На крај со рачен миксер измешајте снег од белките

Слични објави

Како да одберете совршени праски?

Еспресо

Најдобриот готвач во светот СЕКОГАШ И БЕЗ ИСКЛУЧОК го почитува ОВА ЗЛАТНО ПАРАВИЛО кога подготвува ПЕЧУРКИ!

Igor

Од 1986-та година исто се облекува и има иста фризура: Сега се одлучи да го промени тоа и погледнете како изгледа! (ВИДЕО)

Еспресо

Познатата актерка Софија Вергара изгледа како девојка, а ова се нејзините трикови!

Слободен Печат

Не нанесувате хидратантна крема редовно? Еве што ќе и се случи на вашата кожа!

Igor

Зеленчук кој помага во хидратација на телото

Igor

Остави Коментар

18 − седумнаесет =

Слични објави

Дами, вака треба да изгледате: Амал Клуни воодушеви со модниот избор (ФОТО)

Igor

Брзо, лесно, превкусно: Колач со јаболка и павлака

Еспресо

Секоја жена од стил мора да го знае ова: Вака се носи најпопуларниот аксесоар за коса за оваа сезона! (ФОТО)

Igor

Похован леб со чоколадо и банана: Ова е подобро и од палачинки! (ФОТО)

Igor

Воспаление на белите дробови кај кучињата и мачките

Еспресо

Како Италијанките се облекуваат на есен: Учете од најдобрите! (ФОТО)

Igor