Прогнози за есен: Рускиот астролог Павел Глоба предвидува големи животни промени кај овие 5 хороскопски знаци

Есента е време на промени и нови достигнувања. По летните одмори, луѓето добиваат сила и се обидуваат да променат нешто во нивните животи.

Тоа може да биде промена на работното место, позиција или дури и област на работа, како и промена на партнерот или можеби купување недвижен имот.

Познатиот руски астролог Павел Глоба за оваа есен предвидува големи животни промени за пет знаци на Зодијакот!

Вагите на есен ги очекуваат драматични промени во нивниот личен живот. Некои претставници на овој знак конечно ќе можат да преминат во нов однос со партнерот: тоа може да биде или понуда да се живеете заедно или предлог за брак.

Исто така, есента може радикално да го промени животот на Близнаците. Близнаците одамна сонуваа конечно да се ослободат од „канцелариското ропство“ и да започнат да прават нешто покреативно и поинтересно. Талентираните Близнаци тешко се снаоѓаат со распоредите и рутините. Тие сакаат да имаат поголема слобода за својата креативност. Токму таа слобода судбината ќе им ја донесе наесен. Близнаците не смеат да ја пропуштат оваа можност.

Достоинствените Девици оваа есен ќе имаат унапредување на деловен план. Само не семеете да се плашите од одговорноста што ќе ви „падне“ со новата функција.

Големи промени доаѓаат и во животот на Овните. Припадниците на овој знак се навикнати да работат и брзо донесуваат одлуки; за нив е тешко да седат и да чекаат мирно. Нивната импулсивност конечно ќе им донесе добри работи. На многу Овни ќе им се понуди интересен и комплексен проект на работа, што ќе значи не само зголемување на приходот, туку и можна транзиција кон повисока позиција.
Водолијата, исто така, ќе се соочи со драматични промени во приватниот живот. Водолиите, исто како и Близнаците, високо ја ценат слободата и поради неа понекогаш се подготвени да се откажат од се и и од сите. Наесен многу претставници на овој знак може да добијат „неочекуван“ удар – некоја сакана личност ќе издаде ултиматум – или ќе поднесе барање за развод или ќе најави раскинување.

Слични објави

Три хороскопски знаци кои се најголемите лутковци

Igor

Овие хороскопски знаци не знаат што со себе по раскинување

Igor

Избришавте важен документ? Не е крај, постои начин да го вратите

Еспресо

Дознајте кој хороскопски знак е КРАЛ НА САРКАЗМОТ, а кој најдобро имитира

Igor

„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на еден од албумите, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Еспресо

Хороскоп за 28 јули: Ќе најдете задоволство токму таму каде што очекувате да решите некој проблем

Еспресо

Остави Коментар

осум + 2 =

Слични објави

Хороскопски знаци кои важат за најголеми лажговци!

Igor

Намалете ги килограмите без диета: Внесете протеини пред вежбањето

Еспресо

Дневен хороскоп за 3 април, петок: Биковите ќе имаат добар ден на работа, Девиците ги очекува голема криза

Еспресо

По скандалите, испливаа сите тајни на Ким и Канје: Долго време не се заедно, а раперот децата ги гледа многу ретко и пати поради тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Конечно е откриено зошто не успеал првиот брак на Меган Маркл: Тревор бил доминантен во врската (ФОТО)

Еспресо

Видео хороскоп за 17.05.2019, петок

Igor