Овие 3 хороскопски знаци се најдобри татковци!

Дали сте во стабилна и среќна врска и размислувате за тоа колку би било прекрасно еден ден да имате деца со вашиот драг партнер? Секако, свесни сте дека кога ќе добиете детер, ништо нема да биде како претходно – ќе има многу одговорност, многу повеќе! Затоа не е ни чудно што многумина се плашат од родителските должности. Меѓутоа, доколку сте во врска со некој што е роден во еден од овие 3 хороскопски снака, не мора да се плашите толку – тие се најдобрите татковци од зодијакот!

РАК

За сензибилниот Рак семејството секогаш е на прво место. Уште додека ќе бидете бремена тој ќе биде постојано покрај вас, ќе ве мази и пази, ќе ви дава добри совети и нежно ќе ви шепоти на уво. Кога ќе дојде детето, тогаш ќе започне најубавата доба од неговиот живот. Секогаш ќе биде покрај вас и вашиот потомок – на тоа безгрижно може да се надевате.


ВАГА

Мажите родени во знакот на Вага се кул татковци со кои никогаш не е досадно. Секогаш се спремни за зезање и сакаат на потомците да им го покажуваат и објаснуваат светот на забавен начин. Без разлика што се најзабавните татковци помеѓу хороскопските знаци, може да бидат и многу сериози. Со нивната истакната смисла за правда сакаат (и многу им е важно!) да ги одгледаат децата во емоционално интелегентни и обѕирни личности.

ЛАВ


Неговите деца се негова гордост. Едноставно ќе направи се што е во негова моќ за да ги заштити. Не може да им одбие ниту една желба и сака да ги размази. Има многу високи очекувања од себе, бидејќи сака да биде совршен татко, па уште при раѓањето на детето ја знае целата литература на памет за одгледување на децата.

Слични објави

Никол Шерцингер „пука“ од сексапил: Сними спот во бикини од латекс (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Хороскоп за 4 август: На Овните една порака ќе им го разубави денот, Рибите ќе добијат важна понуда

Еспресо

Почина глумицата која го глумеше ликот на Магда во „Сексот и градот“

Еспресо

Почина првата љубов на Џенифер Лопез: Десет години беа сè еден на друг! (ФОТО)

Еспресо

Џенифер Лопез не може да го дочека Супер Боул: Погледнете како се подготвува (ВИДЕО)

Еспресо

Кристијан Голубовиќ добил понуда за полиграф и открил колку пари му нудат за секое прашање!

Еспресо

Остави Коментар

3 × 1 =

Слични објави

Дневен хороскоп за 5 април 2019, петок

Igor

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Еспресо

Манекенката Криси Тиген призна дека жали поради пластичните операции!

Еспресо

Град на духовите: Некогаш богато место кое го „проголтала“ немилосрдната природа (ВИДЕО)

Еспресо

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Еспресо

Што му прават хормоните на нашето тело? Од кортизолот расте стомакот, од естрогенот задникот

Еспресо