Неверство според Зодијакот: За Стрелецот тоа е неизбежно, Јарецот е пресметлив, а Близнаците предводници во изневерувањето

Кога започнуваме врска со нов партнер или партнерка, на почетокот фокусот е обично на добрите работи: возбудата, првите емоции, страста и вашето прво сексуално искуство со новиот партнер. Но, по завршувањето на фазата „меден месец“, стануваме повеќе свесни за некомпатибилностите и романтичните ограничувања (доколку тие постојат).
Додека некои врски едноставно се прекинуваат кога се појавуваат разлики, други се задржуваат дури и кога веќе не се функционални. Кога тоа ќе се случи, партнерите често знаат да изневерат.

И иако луѓето се подеднакво склони на изневерување, секој хороскопски знак има различен пристап кон неверството.

Овен

Овој знак е познат по неговата огнена страст, агресивна импулсивност и конкурентна природа. Како прв знак на зодијакот, Овенот сака се светло и ново, па така кога станува збор за изневерување, лесно е нив да ги заведете. Инспирирани се од возбудливиот момент, па затоа честопати го изневеруваат партнерот со личност со која само што се запознале. Освојувањето игра најголема улога за нив, тие обично не бараат емотивна интимност – нивната желба е чисто физичка.

Бик

Со Бикот управува Венера, планета поврзана со љубовта, убавината и парите. Првиот земјен знак на Зодијакот, опседнат е со романтиката, па кога станува збор за изневерување, Бикот најверојатно ќе се впушти во тајни врски збогатени со луксуз. Вечера, хотели со пет ѕвездички и кади исполнети со ливчиња од роза се неодоливи за него.

Близнаци

Близнаците се знак кој најмногу се поврзува со изневерувањето. Но, иако Близнаците не мора да бидат предиспонирани за неверство, на овие љубопитни знаци вниманието лесно им одлетува. Близнаците имаат тенденција кај партнерот со кој изневеруваат да го бараат спротивното од она што им се нуди во врската врска, што значи она што веројатно им недостасува. Ако се интелектуално поврзани со партнерот со кого изневеруваат, може ќе истражат повеќе сексуална динамика. Затоа Близнаците, кога изневеруваат, можат кај другиот партнер да бараат и емотивна врска. Но, не бидете изненадени ако Близнаците истражуваат повеќе партнери одеднаш.

Рак

Раковите се чувствителни суштества кои мразат да се чувствуваат ранливо. Овие водни знаци ги сфаќаат своите врски многу сериозно. Ракот има потреба од сигурност, љубов и поддршка од партнерот, а ако не се чувствува така, ќе бара интимност на друго место. Нивните тајни врски обично се планираат и се цртаат. Ракот не сака директно да му пристапи на конфликтот, па ќе преземе дополнителни мерки на претпазливост за секој обид да остане во тајност.

Лав

Огнените Лавови секогаш се заљубуваат. Тие сакаат нивните романси да се големи како и нивните особини. Треба да се чувствуваат како да се во центарот на вниманието, па според тоа, лесно можат да бидат заведени. Всушност, Лавот честопати не е заинтересиран за изневерување се додека некој друг не ја изрази нивната привлечност. Не е лесно да се одбијат пофалби, а се додека има комплименти и пофалби, тешко е да се спротивстават на тајните врски.

Девица

Аналитичките Девици се хипер-свесни за апсолутно сè – тие секогаш можат да забележат мали пукнатини, недостатоци и заблуди. Ако Девицата најде доволно податоци за да заклучи дека нејзиниот постоечки однос е несовршен, може да започне да бара врска на друго место. Бидејќи се идеалисти, Девиците стануваат опседнати со тајни љубовници, споредувајќи ги нивните сили со слабостите на нивниот примарен партнер. Меѓутоа, со тек на време, лицемерните Девици стануваат разочарани кога сфаќаат дека потрагата по совршенство е секогаш залудна.

Вага

Вагата е природно шармантна, но понекогаш флертувањето може да оди премногу далеку. Вагата секогаш бара рамнотежа и симетрија. Овој знак сака да биде сакан и сака да изгледа привлечно и убаво за другите, што го прави еден од најголемите заводници во Зодијакот. Дури и во сериозно партнерство, многу Ваги продолжуваат да комуницираат со бившите партнери (Вагите сакааат да „ја држат вратата отворена“). Повремено, понекогаш чувствата на Вагата ја надминуваат границата, со тоа што истовремено одржуваат повеќе врски. Без разлика дали изневерувањето е емотивно или физичко (или комбинација од двете), Вагата секогаш ги одмерува своите способности.

Скорпија

Скорпиите се заинтригирани од темни и мистериозни искуства. Не е фер да се претпостави дека сите Скорпии се опседнати со сексот. Точно е дека за космичкиот воин, Скорпијата, физичкиот чин на интимност понекогаш е помалку важен од емотивната поврзаност во една врска. Овој знак го привлекуваат темни и мистериозни искуства, па кога станува збор за изневерување, Скорпиите повеќе ги привлекува опасноста од тајната романса. Скорпиите се инспирирани од тајните, па на многу начини аферата е поинтересна. Исклучително приватни, Скорпиите ќе преземат дополнителни мерки на претпазливост за да се осигураат дека секоја скриена романса никогаш нема да ја види светлината на денот.

Стрелец

Тие не можат да и одолеат на авантурата – без оглед на цената. Стрелците природно бараат возбуда. Последниот огнен знак на Зодијакот сака адреналин и возбудливо истражување. Дури и во моногамна врска, на Стрелците им треба изобилство на слобода. Ако веруваат дека нивната независност е загрозена, тие ќе се обидат да изневерат. Стрелците ја сакаат авантурата и живот на работ. Затоа подобро да не знаете во каква афера можете да се впуштат.

Јарец

Тие ја третираат својата романтична врска како работа на различни начини. Ако се задоволат взаемните потреби, партнерот на Јарецот ќе чувствува задоволство. Меѓутоа, ако партнерството веќе не е продуктивно, тие ќе треба да талкаат. Јарецот сака да го истражува „пазарот“ и да види какви можности му се нудат и која опција ќе му биде најповолна. Ако е фатен, тој во подготовка има 10 „рационални“ објаснувања.

Водолија

Водолијата е најхуманиот знак на Зодијакот. Всушност, овие воздушни знаци се грижат толку многу за поголемо добро што честопати им е тешко да ја одржуваат меѓучовечката динамика: односите еден-на-еден може да изгледаат несоодветни. Водолиите градат односи со страсни луѓе кои ги споделуваат своите вредности, па кога станува збор за изневерување, пријателите честопати стануваат љубовници на Водолиите, а нивните блиски врски можат да се претворат во тајни врски.

Риби

Рибите живеат во светот на имагинацијата, но во реалноста работите не се секогаш толку романтични. Најефективниот знак на Зодијакот, Рибите, се длабоко емпатични, чувствителни суштества. Со овој воден знак управува Нептун, планетарен свет поврзан со соништата и креативноста. Исто така, постои и темната страна на енергијата на Нептун: Во лош ден Рибите се поврзуваат со заблуди, бегство и мистерија. Рибите можат да бидат заведени од нивните фантазии, убедувајќи се дека новата врска е всушност производ на прекрасна, кармичка врска. Таа реалност постои само во нивната фантазија, а Рибите можат да станат толку преокупирани со аферата што остануваат изгубени во емотивното море на сопствената креација.

Слични објави

Соланж Ноулс прва ја прими наградата „Lena Horne“ !

Еспресо

Сека Алексиќ лута на колегите кои го исмејуваат коронавирусот: Некои работи треба да се сфатат сериозно и одговорно!

Еспресо

Еден од омилените тајни агенти си пронајде нова професија (ФОТО)

Еспресо

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, утре се жени – ќе биде свадба за паметење! (ФОТО)

Васко Спасоски

Секси Дона од „Чувари на плажата“ на 51 години се соблече скроз гола и се поли со… (ФОТО)

Васко Спасоски

Лицата родени во овие три хороскопски знаци важат за најуспешни

Igor

Остави Коментар

дваесет + 15 =

Слични објави

Хороскопот ви открива кои се вашите тајни способности – Секој знак има барем една!

Igor

Ќерката на Алек Болдвин со ПЕРВЕРЗНИ слики на социјалните мрежи повторно го лути својот татко! (ФОТО)

Еспресо

Денот кога сте родени открива важни детали за вашата личност

Еспресо

Со овие мали трикови вашата гардероба секогаш ќе биде свежа и миризлива

Еспресо

Детектив објави слика од маж за кој тврди дека е раперот Тупак: Добро живее на Белизе! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ограбена најатрактивната италијанска новинарка – Крадците и одземале 150.000 евра

Еспресо