Хороскоп за 30 јули: Кога најмалку ќе очекувате, ќе се вљубите на прв поглед

Овен
На емотивно поле, повеќето Овни ќе имаат потреба да влезат во домот и таму цeлосно да се опуштат. Најмногу ќе ви годи мирна вечер со саканата личност. На професионално поле, веројатно е дека ќе преуредувате дома, а ќе „спиете“ на работното место. Како да не ви е добро на работа, како да сакате да избегате оттаму.

Бик
Сѐ уште не сте во најдобра форма, но сте подготвени да се прилагодите колку што е потребно. Прашањето е до кога. Ќе треба уште малку да се позанимавате со некои детали пред конечните заклучоци што наскоро ќе бидат донесени. Не се откажувајте од своите идеали. Сѐ уште анализирате некои детали. Добро се чувствувате.

Близнаци
Ве очекува подобрување на финансиите денеска. Пред вас е позитивен ден и кога е во прашање работата. Имате потреба да ја завршите врската која извесно време се развлекува. Сте виделе и самите дека таа приказна не води никаде. Нема да го правите она што другите го очекуваат, туку она што вие го сакате.

Рак
Тешко ќе ја одржите концентрацијата во работните обврски и разговорите ќе ве понесуваат. Ќе мора да поставите приоритети. На љубовно поле фокусирајте се на реалноста. Не живејте во фантазии. Конечно се впуштате во некаква акција и ќе мрднете од место. Чувствувате ослободување. Внимавајте на пороците!

Лав
Кога најмалку очекувате, ќе се вљубите, и тоа на прв поглед. Ќе почувствувате толку силни чувства уште на самиот старт. Овој пат потрудете се да не ги правите истите грешки како во минатата врска. Можно е да бидете на почетокот ноншалантни во љубовта и да не ја ставате во преден план. Фокусирајте се на неа.

Девица
Вашиот љубовен живот и денеска добро ќе се развива, а партнерот ќе ви даде повод да бидете цело време покрај него, што во изминатиот период тоа не се случувало. Ќе станете поблиски од кога и да е. Нови мисли и нови идеи ќе ве преокупираат повеќе отколку што очекувавте. Имате низа прашања на кои чекате одговор.

Вага
На професионално поле мора да прифатите некои ограничувања, не може да ги преминете сите. Ако сте во врска, поминете квалитетно време во разговори со партнерот. Па што ако си правите планови за неизвесната иднина? Во љубовта ќе ве понесат емоциите, ќе сонувате наголемо, но некои соништа и ќе ви се остварат.

Скорпија
Размислувате да започнете некој нов проект. Имате толку многу идеи, но никако да се вклучи „сијаличката“ во вашата глава, за да ги реализирате. Побарајте помош од близок колега. Потребно е време и трпеливост. Можеби ќе бидете придружени со поголема доза на осаменост и желба за нова љубов.

Стрелец
Денес е вашиот голем ден. Сите нешта ќе бидат под ваша контрола, ќе уживате во работата и ќе бидете мошне фокусирани. Вашата мудрост ќе ви помогне да донесете важни одлуки. Она што сте го инвестирале во минатото, конечно ќе ви донесе добра заработувачка. Ќе добиете некоја награда која одамна сте ја посакувале.

Јарец
Пред вас е договор што содржи и извесни нејаснотии. Ќе се обидете да ги откриете деталите за на сите да им стане јасно. Ве очекува важен состанок на кој на некој начин ќе се одлучува околу вашата иднина. Можно е да ви се допаѓа некоја помлада личност. Ќе пробате да ѝ ставите до знаење дека сакате врска.

Водолија
Денес ќе биде особено енергичен ден за вас. Ќе бидете полни со самодоверба да ги претставите вашите идеи пред вашите колеги и соработници. Ако имате некој спор околу делење имот помеѓу вашите роднини, ќе биде решен во најбрз можен рок. Тука ќе ви прискокне напомош личност за која не сте ни сонувале дека ќе ви помогне!

Риби
Се чувствувате поосамени од кога и да било. Во моментот имате само една желба. Сакате да ја пронајдете личноста што е соодветна за вас и со кого можете да изградите сериозна и стабилна врска. Ако сте во врска, ќе наидете на силна негативност од страна на партнерот, дури и на вербална агресија насочена кон вас.

Слични објави

Хороскоп за 25 Јануари – Прочитајте што ве очекува оваа сабота!

Еспресо

Ова се трите НАЈНАПОРНИ хороскопски знаци! Дали и Вие сте меѓу нив?

Igor

Дневен хороскоп за 08.02.2020 – Кариера, љубов и здравје!

Васко Спасоски

Кои хороскопски знаци најтешко ја поднесуваат самоизолацијата?

Еспресо

Видео хороскоп за 7 август 2019, среда

Igor

Дневен хороскоп за 22 јуни: Во животот на некои Ваги ќе се врати поранешен партнер

Еспресо

Остави Коментар

Шестнаесет + 7 =

Слични објави

Видео хороскоп за 20.05.2019, понеделник

Igor

Oвие три хороскопски знаци најмногу се сакаат сами себе

Igor

ЕГО ДО ВРВ: Доблестите на овие 3 хороскопски знаци лесно стануваат нивни маани

Igor

Хороскоп за 21 ноември четврток – Овните ќе добијат долгоочекуван повик, Раковите ќе доживеат големи проблеми

Igor

Хороскопските знаци и парите: Кој троши, а кој штеди?

Igor

Хороскоп за 03 септември 2019, вторник (ВИДЕО)

Igor