Хороскоп за 28 јануари – Прочитајте што ве очекува овој вторник!

Овен

Делувате амбициозно и непрекинато смислувате нови деловни решенија. Колегите и надредените го ценат тоа. Во љубовта се однесувате наметливо, тоа му пречи на партнерот.

Бик

Сакате да бидете најдобри и секогаш да добивате пофалби. За тоа ќе мора малку повеќе да се потрудите. Планот кој сте го смислиле во врска со љубовта, ќе ви се оствари.

Близнаци

Новиот деловно-финансики успех делува како голем поттик за вас и вашата околина. Во љубовта потрудете се да ги остварите своите емотивни намери или да придобиете нечија наклонетост.

Рак

Намалете го трошењето на пари на беспотребни нешта. Во љубовта разочарани сте од постапките на саканото лице. Не претерувајте со вашите реакции, бидете посмирени.

Лав

Преокупирани сте со различните обврски, па никако не можете да се опуштите. Време е подобро да го организирате своето време. За слободните почнува идеален период за љубов.

Девица

Некој од колегите тежнее да го преземе вашето работно место, не го дозволувајте тоа. На љубовното поле нема да бидат забележани позначајни случувања.

Вага

Во работата ситуацијата ќе биде монотона. Вие чувствувате голем емотивен занес, но некако како да ви недостасува добра прилика да ги покажете своите намери. Партнерот не ги чита точно вашите знаци.

Шкорпија

Поминувате премногу време на работи и тоа ви пречи. Обидете се да најдете начин да го поправите тоа. Слободните конечно ќе пронајдат начин да уживаат малку во слободата. Оние во врска или брак ќе бидат среќни.

Стрелец

На деловен план се можни неколку мали бариери. Поминете ги храбро. Во љубовта ситуацијата не зависи секогаш од вашата волја, почитувајте ги и правилата на саканото лице. Оние кои се слободни овој ден ќе бидат ненадејно повикани на состанок.

Јарец

Време е да се ослободите од заостанатите финансиски обврски. Се додека не го направите тоа, нема да можете да тргнете понатаму. Во љубовта конечно ќе ги запознаете сите вредности на саканото лице. Покажете му колку ви значи.

Водолија

Колегите и надредените го ценат вашиот труд и залагање. Меѓутоа морате да научите да го покажете својот успех. Во љубовта започнува доста подобра љубовна фаза, важно е да се опуштите малку.

Риби

Ова е ваше време за деловен успех. Искористете го паметно. Зрачите со позитивна енергија, а тоа влијае добро на припадниците на спротивниот пол.

Слични објави

Тања Савиќ ја објави најпровокативната фотографија досега (ФОТО)

Васко Спасоски

Бритни Спирс повторно бремена? Сем Асгар загрижен за нејзиното ментално здравје

Еспресо

Модна икона на црвениот тепих, а на улица не би ја препознале! (ФОТО)

Еспресо

Може да ве искористат и да ве „фрлат“! Ова се најсебичните хороскопски знаци!

Слободен печат

Се враќа во мода најомразениот тренд од 2000-та година! (ФОТО)

Еспресо

Изненадете ги најблиските со сочно похувано пилешко

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет − 13 =

Слични објави

Џастин Бибер се расплака на сред интервју и изјави дека сака да ја заштити Били Ајлиш (ВИДЕО)

Еспресо

Гвинет Палтроу продава фустан стар 20 години, а целиот приход ќе го донира во борбата против коронавирусот (ФОТО)

Еспресо

Пенелопе Круз мами воздишки во фантастичен цветен фустан! (ФОТО)

Еспресо

Шпанец во ритамот на Квин ја чистеше терасата и ги забавуваше соседите (ВИДЕО)

Еспресо

ФИНАНСИСКИ ХОРОСКОП: Овие хороскопски знаци без размислување трошат пари

Igor

Татјана и Новица слават годишнина од бракот

Еспресо