Хороскоп за 24 Јануари – Што ве очекува овој петок?

Овен

Доколку се занимавте со приватна рбаота, пред вас е ден полн предизвици и нови компликации кои тешко ќе ги надминете. На љубовното поле ќе ви недостасува вашата слобода.

Бик

Преоптеретени сте со работа и не ви е лесно се сами да завршите. Потребно ви е време за опуштање. Во љубовта односот со саканото лице нема да биде онаков како што се надевавте.

Близнаци

Не реагирате баш најдобро на некои критики кои ви се упатени, но време е да се соочите со своите грешки. Во љубовта важно е да му покажете на вашиот партнер разбирање и поддршка кога му е потребно.

Рак

Ве очекува кратко деловно патување кое може да се покаже како многу поволно за вас. Комуникацијата со саканото лице се поправа и ви се враќа надежта дека ќе успеете да останете заедно.

Лав

Можете да се надевате на пресврти и промени бидејќи не сте задоволни со моменталната состојба на полето за работа. На љубовното поле можно е да дојде до прекин на врската и влез во нова љубовна приказна.

Девица

Можни се мали недоразбирања во деловното опкружување, а особено е загрозена комуникацијата со надредените. Во љубовта ќе ви се допадне лице кое е прилично срамежливо и несигурно во себе.

Вага

Ќе се променат некои нешта кои се однесуваат на вашето деловно опкружување но и на вас лично. Во љубовта можете да очекувате враќање на комуникацијата со некое лице од минатото.

Шкорпија

Време е да поработите на своите стравови. Кога ќе имате поголема самодоверба работата ќе ви оди подобро. Во љубовта можни се чести кавги со партнерот.

Стрелец

Пред вас е поволен период за позајмици, ве очекува некаков вид на финансиско решение кое ви е многу потребно. Во љубовта ќе немате доволно доверба во својот партнер, но тука ќе погрешите.

Јарец

Важно е да бидете подготвени максимално да и се посветите на работата и реално да согледате некои работи. Во љубовта потребно е повеќе да се потрудите доколку сакате да го задржите партнерот покрај себе.

Водолија

Можно е одложување на некои работи на кои сте се надевале. Денес ќе биде разочарани од ситуацијата на деловното поле. Нема да бидете задоволни ниту со ситуацијата која ја имате во однос со саканото лице.

Риби

Во некои ситуации ви недостасува малку трпение за работите да ги доведете до нивниот крај. На љубовното поле ќе постои некој вид на дистанца меѓу вас и саканото лице.

Слични објави

Разговор со Магдалена Алексовска, музичка ѕвезда во подем: Главна опсесија ми е мјузиклот!

Милена Ризовска

Хенри Милер, мудрецот на сексот и неговата муза Бренда Венус

Слободен печат

ДЕСЕТИНА ИЛЈАДИ ЕВРА ВО РАЦЕТЕ – Бившиот сопруг на Дара и даде купче пари за шопинг, се е снимено и објавено (ВИДЕО)

Еспресо

Ова е првиот тетовиран автомобил во светот (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Хороскопски знаци кои најдобро управуваат со финансиите

Еспресо

Бившиот сопруг на Џенифер Лопез остана без јахтата: Пламенот ја проголтал за неколку минути (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

оне × пет =

Слични објави

Гаќички со дијаманти: Погледнете како снима Јелена Карлеуша реклама! (ФОТО)

Васко Спасоски

Беа блиски пријатели: Јелена Карлеуша вчера објави заедничка фотка со Тоше Проески (ФОТО)

Васко Спасоски

Доли Партон: Пример за изгледот ми е проститутка!

Еспресо

По само две недели врска, Лејди Гага се омажила во тајност

Еспресо

Ова е најлошиот можен момент за да молите за внимание – Зошто Британците повторно ги нападнаа Меган и Хари?

Еспресо

Тамара Тодевска водителка на MAC: „Очекуваме спектакл, ја славиме музиката и различноста“

Васко Спасоски