Еротски хороскоп за Февруари – месец полн со АКЦИЈА!

За време на февруари многу возбуда, акција и страст ќе има помеѓу сите хороскопски знаци.

Некои од сексуалните нагони ќе „заглават“ во кревет, други во автомобил, а има и оние кои ќе ги покажат своите страсти и на јавно место. 

Астролог за сајтот Телеграф открива каков ќе ви биде сексуалниот живот во февруари.

ОВЕН

Нешто ќе ве тера на акција. Нагласена ви е можноста за силни страсти на работното место, како и прекумерни искри со некој од работа или со некој кого го знаете преку работа. Бидејќи ви е нагласен аспектот на напнат интензитет, може да се случи да влетате во некоја шема со некој кој ви е надреден.

БИК

Вие ќе имате акција на тајни места. Можете да очекувате секс на патување, во природа, надвор од очите на јавноста или едноставно на некое скришно место. Иако оваа идеја ќе ви делува лудо, немојте премногу да размислувате – никој нема да ве открие или види.


БЛИЗНАЦИ

Може да се случи да завршите во креветот на некој пријател или познаник. Нагласено ви е сексуалното доближување низ полето пријателство. Затоа доколку некој од шармантните пријатели ве повика да наминете на кафе, можно е да завршите на истата таа маса каде што се наоѓаат и чашите.

РАК

Еротиката ви е нагласена, а еротските аспекти укажуваат на тоа дека голем број од вас имаат силна хемија со некој кој ви е надреден. Можеби ќе завршите во прегратките на шефот, менторот… Ќе бидете повикани во канцеларија, а работите може да завршат малку пострасно отколку очекувате. Внимавајте да не ве видат колегите.

ЛАВ

Вие сте кралеви секако, но овој пат ќе бидете измамени од една личност која често ја среќавате, но порано не сте обрнувале внимание на нејзината изразена сексуалност. Токму таа личност може да ви предложи некое несекојдневно место за водење љубов или да ви предложи групен секс. Изборот останува на вас.


ДЕВИЦА

Во февруари можете да очекувате сексуални односи со некој од вашето минато. Може тоа да биде поранешно момче или некој со кого сте имале многу квалитетен однос. Привлечноста можете да ја почувствувате и со личност која има врска со пари, во смисла да работите со него, од таквата енергија ќе се кршат и кревети.

ВАГА

Ви претстои зголемен сексуален нагон на јавни места, на важни случувања или важни за вашата фамилија. Можеби на некоја семејна прослава ќе се појави личност која досега не сте ја виделе, но таквиот секс ќе се памти долго. Не внесувајте емоции во своите сексуални активности, може да се случи да бидете повредени.

СКОРПИЈА

Ве очекува многу добар период за водење љубов, но големи предиспозиции се да се најдете во постелата на некој од вашата околина. Можеби некој од комшии или некој кого го гледата веќе долго време.

СТРЕЛЕЦ

Вам ќе ви фрла еротски стрели некој кого ќе го сретнете низ кафаните, кафичите или на некои музички места, како и спортски случувања. Совет, внимавајте на непосакувана бременост и полови болести.


ЈАРЕЦ

Нагласени ви се еротските случувања низ полето на куќата или домот. Тоа може да биде некој кој доаѓа во вашата куќа или кој одеднаш ќе се појави. Токму таа личност ќе ве соблече со насмевка.

ВОДОЛИЈА

Секогаш сакате нешто поинакво, затоа ви претстои можност за секс во превозно средство. Може потполно да ве избезуми личност која некаде ќе ве пренесе или вие неа. Ќе се изненадите од идеите на таа личност. Уживајте.

РИБИ

Ќе бидете уловени во мрежата на доминантна личност, а таа буквално ќе зрачи со еротика, што вас ќе ве намами. Ви претстои возбудлив сексуален живот, жешка акција во лифт или покрај некоја вода. Базени и сауни се исто така опција, па очекувајте подобри сцени дури и од оние кои што се прикажуваат во порно филмовите.

Слични објави

ХРАБРО И НЕСЕКОЈДНЕВНО: Би носеле ли „превртено“ омбре?

Igor

Ова е кралицата на италијанската кујна: Како настанало нејзиното височество – ПИЦАТА

Еспресо

Новинар стана хит поради неговата реакција кога виде дека кон него доаѓа стадо бизони (ВИДЕО)

Еспресо

Кралицата со нова шлаканица за Хари и Меган – Еве што им забрани!

Еспресо

Цеца стана баба! Се роди малиот Жељко! (ВИДЕО)

Еспресо

Се избричил првпат по 10 години, сопругата останала шокирана! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

пет × четири =

Слични објави

Кристина Мандарина пере луксузни автомобили – Ги сакам овие ѕверки (ФОТО)

Еспресо

Рита Ора со накострешени гради во ресторан, па во диско! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се случи и првото запросување во Кан

Igor

Сензуална музика од филмови за возрасни од седумдесеттите години која треба да ја слушнете и денес (ВИДЕО)

Еспресо

Налутен татко му пратил писмо на момчето што ѝ ја „украло“ невиноста на ќерка му

Еспресо

Вистинско мало царство за наследниците: Сека Алексиќ ја покажа детската соба која изгледа магично! (ВИДЕО)

Еспресо