Дневен хороскоп за 21 мај: Ако чувствувате дека пливате во море од контроверзии, можеби е време малку да размислите за алтернативите

Овен
Денешната планетарна енергија ќе ви создаде пеколен или одличен ден. Најверојатно долго време не сте искусиле такво нешто. Секако дека ја познавате моќта на вашата фантазија и таа главно ве води на вистинското место, но денес би можело да биде спротивното. Можно е да фантазирате за една личност, но, всушност, ви е потребна сосема поинаква. Бидете реални.

Бик
Можеби утре ќе се смеете на овој ден, но денес секако нема. Планетарната енергија е многу чудна и речиси ќе нема насмевка на вашето лице. Како што стојат работите, нема да ви годи тој интензитет околу вас и повеќе би сакале да немате ништо со тоа. За жал, мора да се помирите со некоја ситуација, што нема да ви годи во тој момент.

Близнаци
Ако имате свои моменти на страст, тогаш не ги покажувате доволно освен во некои интимни ситуации. Вие не сакате да покажувате такви чувства во јавноста. Би можеле некого да засрамите со своето однесување денес. Бидете храбри и покажете ги своите чувства без да се грижите што другите мислат за тоа. Едноставно, покажете ги!

Рак
Страста е збор што често го слушате, но главно се криете, бидејќи ве плаши! Но, денес можно е да ја сфатите, бидејќи ако не ги покажете своите вистински чувства, некој ваш близок секако ќе ги покаже. Тоа можеби нема да се случи на некое прикладно место или во друштвото кое вие би го одбрале. Затоа внимавајте и потрудете се вие да избирате!

Лав
Ако чувствувате дека пливате во море од контроверзии, можеби е време малку да размислите за алтернативите. Тоа треба да го направите на „суво“, со други зборови да бидете реални. Прифатете го она што ќе го дознаете за себе и своите желби и почнете со решавање на проблемот. Тоа секако ќе ви пружи најдобра можна алтернатива за која треба да размислите.

Девица
Ова би можело да биде многу интензивен ден, кога ќе бидете посебно привлечени кон една личност. Ако мислите дека можете лесно да се ослободите од неа, се лажете – магнетизмот помеѓу вас е исклучително силен. Внимавајте да не бидете премногу посесивни или да посакате партнер онаков каков што вие сакате да биде, а не каков што, всушност, е.

Вага
Мора да внимавате на своите потреби за да биде сѐ по вашата замисла. Доколку сте во врска, мора да обрнете внимание да не ги диктирате секогаш вие условите на врската и мора да му дозволите на партнерот малку слобода. На крајот, вие верувате во себе и сопствените чувства, но понекогаш е подобро да играте на сигурно, а не секогаш да ризикувате.

Скорпија
Постои голема сила во вашите зборови, особено денес. Можеби не сте свесни за тоа, но можете да направите да ви се остварат соништата или да уништите нешто што толку долго сте го граделе. Интензивна е енергијата денес, па внимавајте. Ќе почувствувате кога е време да средите некои работи помеѓу вас, но вашиот партнер нема да биде со исто мислење.

Стрелец
Голема е веројатноста нешто денес да ве исфрли од колосек, поради силните емоции. Мора да внимавате што зборувате и како се однесувате, за да не западнете во многу тешка ситуација. Немојте да бидете надмудрени и невнимателни. Можно е емоциите да ви бидат поделени помеѓу две екстремни чувства, но потрудете се да ги контролирате.

Јарец
Бидете сигурни дека денес ќе ја интензивирате желбата да го постигнете она што го сакате. Не е во прашање самата желбата, туку и потребата. Можно е да ви биде тешко да одолеете и да дадете сѐ од себе. Но, бидете многу внимателни. Кога нешто толку силно и екстремно сакате, можете да паднете во замка и да се закочите самите себе. Бидете рационални денес.

Водолија
Среќни се оние што умеат да се снајдат во сите ситуации и смирено да го прифатат тоа што им се случува. Но, денес вашата смиреност и мирољубивите манири ќе бидат на голем тест. Атмосферата помеѓу вас и партнерот ќе се вжешти до максимум. Нема да имате многу избор освен да разговарате и да бидете искрени еден кон друг. Тоа секако не е ништо лошо.

Риби
За да излезете на крај со планетарната енергија, ќе мора постојано да сте присутни и добро ориентирани за да не се изгубите. Вашето чувство понекогаш може да ве остави со празни раце. Она што го сакате, ќе го дознаете ако останете прибрани и посветени, дури и во најтешките ситуации со партнерот. На крајот сѐ ќе биде во ред.

Слични објави

Јапонскиот милијардер доби огромна понуда – 20 илјади жени сакаат да одат со него на Месечината!

Еспресо

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: Том Хенкс и „A beautiful day in the neighborhood“ носат емотивна приказна од која има што да се научи! (ВИДЕО)

Михаило Донев

Малума за бадијала пристигна во Грција: Му ги откажаа концертите во Солун и Атина!

Васко Спасоски

Божиќната песна поради која војната запре на три минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Голем љубовен хороскоп за 2020: Година на одлуки, трансформации и нови почетоци

Слободен печат

3 хороскопски знаци кои повеќе сакаат авантура отколку сериозна врска

Igor

Остави Коментар

1 × 4 =

Слични објави

Познатата глумица од шпанските теленовели ја загуби битката со ракот

Igor

Принцот Вилијам планира на романтичен начин да ја изненади Кејт за Валентајн!

Еспресо

Внесете свежина во спалната – Еве како повторно да ја разгорите страста помеѓу вас и вашиот партнер

Еспресо

Хороскопот открива – Дали ќе ја сретнете вашата сродна душа до крајот на годината?

Igor

Детали од животот на Џесика Алба: Работи кои сигурно не сте ги знаеле за познатата актерка! (ВИДЕО)

Еспресо

Видео хороскоп 17.09.2019 вторник

Igor