Дневен хороскоп за 14. 02. 2020 – Девиците чувствуваат страв од започнување на нова врска

ОВЕН

Новите околности водат кон добри промени на работа. Се повеќе се приближувате кон личноста која делува како неочекуван избор на партнер за вас. Покачена температура.

БИК

Вашата работа се повеќе ви создава притисок и имате впечаток дека, конечно, сте подготвени за промени. Пред вас е период во кој ќе бидете подготовени со саканата личнос да планирате промени врзани за иднината. Немате проблеми со здравјето.

БЛИЗНАЦИ

Пред вас е добар ден, кога е работата во прашање. Можете да очекувате дека ќе успеете да остварите позитивни промени. Ако сте заинтересирани за нови познанства, би можеле да имате некоја нова средба денеска. Одлично се чувствувате.

РАК

Може да очекувате поволни околности кога е во прашање вашата работ. Ве очекува добар ден. Имате шанса да започнете нова врска со личноста која ќе покаже дека е подготвена за нешто сериозно со вас. Потрудете се да создавате здрави навики.

ЛАВ

Вашата комуникација со колегите станува се подобра. Со време ќе успеете да остварите сосема позитивна атмосфера во колективот. Сакате да излезете од врска во која не сте повеќе задоволни. Без проблеми со здравјето.

ДЕВИЦА

Работната атмосфера станува се подобра и многу сте задоволни поради тоа. Ве очекува поволен период. Чувствувате голема доза на страв кога е во прашање шансата да се впуштите во нова врска.

ВАГА

Доколку влегувате во нова работна соработка, треба добро да ги проверите сите услови кои прифаќате. Ве очекуваат нови промени и подготвени сте за нови познанства. Ви здодеало веќе да бидете сами. Имате многу енергија во себе.

СКОРПИЈА

Цврсто верувате во тоа дека е можно остварување на работните цели кои ги имате, и имате намера да продолжите да се трудите. Може да очекувате позитивни околности во односот со саканата личност. Време е за редовна лекарска контрола.

СТРЕЛЕЦ

Дошло време да покажете подготвеност на работното поле да превземете одредени жртви на себе. Денешниот ден е поволен за љубов и нови познанства, ако сте слободни. Чувствителност во делот на вратот и рамената.

ЈАРЕЦ

Ќе ви се укаже шанса да остварите подобра заработка. Може да очекувате дека ќе бидете задоволни од ситуацијата. Сигурноста во себе ве чини уште пошармантен. Очекувајте шанса да ја освоите симпатијата. Водете сметка околу хормоните.

ВОДОЛИЈА

Не може да бидете потполно посветени на своите работни цели, затоа што ви недостасува концентрација. Очекувајте поволен период за вашиот однос со саканата личност. Станувате се поблиски. Ве измачува главоболка.

РИБИ

Иако сте подготвени да бидете максимално подготовени за работата, не успевате сите обврски да ги завршите на време. Нервозни сте, и не ви е лесно со саканата личност да најдете компромис. Се соочувате со несоница.

Слични објави

Ниту шпанската кралица Летиција не остана рамнодушна на овие панталони! (ФОТО)

Еспресо

Еминем за најтешкиот период од животот: Моето дно требаше да биде смртта

Еспресо

Кои витамини се клучни во борбата со коронавирусот?

Еспресо

Меган сака да работи само со врвни режисери, другите улоги се под нејзино ниво

Еспресо

Новак Ѓоковиќ специјален гостин на Санремо: Наместо рекет фати микрофон во раце и отпеа хит на Ерос Рамацоти! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Дали сонувате? Повеќето луѓе ги сонуваат овие соништа, еве го нивното значење (Прв дел)

Еспресо

Остави Коментар

оне + 7 =

Слични објави

Хороскоп за 22 ноември петок, Биковите со љубовни проблеми, Јарците да се пазат од некој пријател

Igor

Како од мајка роден: Згодниот актер од серијата „Руби“ позираше гол и го запали интернетот! (ФОТО)

Еспресо

Подобро од оргиналот: Слушнете како звучи српската евровизиска песна во народна верзија (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Полни 18 години без Данило Бата Стојковиќ: По која улога го паметите легендарниот српски актер?

Еспресо

Американскиот рапер Тајга има хит во најава: Слушнете како звучи „Freak“ (ВИДЕО)

Еспресо

Познат рапер убиен во вила во Лос Анџелес

Еспресо