Дали знаете кои се вашите среќни броеви? Хороскопот ќе ви открие…

Секој знак има одредени броеви кои му се најсреќни. Откријте го вашиот во продолжение.

Без разлика кои сте, сигурно имате среќен број. Можеби тоа е бројот на вашиот стан од детството, некои цифри од стариот телефонски број, или пак толку случаен број што не ни знаете од каде потекнува. Секој од хороскопските знаци поседува уникатни вештини и квалитети во разни аспекти од животот. Покрај тоа, секој знак има одредени броеви кои му се најсреќни. Откријте го вашиот во продолжение.

Овен

Храбрите Овни сакаат да водат и секогаш да бидат зафатени. Нивни најсреќни броеви се 6, 18, 41, 77 и 83.

Бик

Тврдоглавоста на Биковите понекогаш може да им предизвика чудни ситуации. Нивни најсреќни броеви се 5, 35, 50, 57 и 82.

Близнаци

Близнаците се познати како социјални личности, па вистински проблем им е кога се осамени или кога се заглавени во рутина. Нивни најсреќни броеви се 1, 10, 18, 35 и 86.

Рак

Ракот е воден од неговите емоции. Тој е сентиментален, со променливо расположение и чувствителен. Негови најсреќни броеви се 1, 21, 24, 58 и 66.

Лав

Лавот е роден да биде лидер и често презема контрола над ситуацијата. Но, ова лидерство може да се манифестира и како ароганција. Неговите најсреќни броеви се 6, 24, 39, 59 и 83.

Девица

Девицата премногу ги критикува нејзините и постапките на другите. Понекогаш заглавува во ситните детали од животот. Нејзини најсреќни броеви се 16, 29, 79, 80 и 90.

Вага

Вагата сака да го одржува мирот и е голем фан на дипломатијата. Но, ако не внимава може да им дозволи на проблемите да се размножат. Нејзини среќни броеви се 7, 20, 55, 77 и 86.

Скорпија

Скорпијата е искрена кон другите, па го очекува истото за возврат. Нејзини среќни броеви се 27, 29, 45, 53 и 89.

Стрелец

Љубопитноста, енергијата и слободата ги водат Стрелците низ животот, па не тие сакаат да бидат врзани од некој друг. Нивни среќни броеви се 6, 16, 23, 60 и 81.

Јарец

Јарецот е навистина одговорен и има голема самоконтрола, но тешко простува кога некој ќе му згреши. Неговите среќни броеви се 3, 21, 66, 83 и 84.

Водолија

Водолијата почесто ќе размислува за проблемот наместо да ги покаже емоциите предизвикани од него. Нејзините најсреќни броеви се 17, 40, 46, 61 и 76.

Риби

Рибите се пријателски настроени, но ова им претставува проблем бидејќи премногу им веруваат на другите и често се повредувани од најблиските. Нивни најсреќни броеви се 8, 10, 27, 56 и 69.

Слични објави

3 хороскопски знаци кои не можат да се помират кога работите не им се по ќеиф

Еспресо

Дневен хороскоп за 25 октомври: Раковите ќе ја преземат ситуацијата во свои раце

Igor

Освојуваат со само еден поглед – Ова се најзаводливите хороскопски знаци!

Еспресо

Хороскоп за 27 јуни – Погледнете што ве очекува оваа сабота!

Еспресо

Хороскоп за 28 октомври 2019 – Близнаците со успех на деловното поле, Шкорпиите ќе бидат повредени

Igor

Видео хороскоп за 14 мај 2019, вторник

Igor

Остави Коментар

два × 2 =

Слични објави

Размислете добро пред да стапите во брак со мажите во овие хороскопски знаци!

Слободен Печат

НЕ СЕ ПРЕДАВААТ: Овие хороскопски знаци НЕ ВЕРУВААТ во хороскоп

Igor

ХОРОСКОПОТ ОТКРИВА: Ова се скриените сексуални желби на секој хороскопски знак!

Igor

Дневен хороскоп за 21.10.2019: Вагите во потрага по авантура, турбулентен ден за Близнаците

Igor

Хороскопот ви открива: Еве која е најпривлечната особина на секој знак!

Igor

Видео хороскоп 29 јули 2019, понеделник

Igor