Браковите склопени во 2020 ќе траат ЗАСЕКОГАШ: А еве кој ДАТУМ е особено добар за одење пред матичар!

Оние кои во брачните води ќе запловат на овој датум среќата ќе ве следи во текот на целиот живот.

Керолајн Фаулкнер, најпознатиот астролог во Британија, вели дека ѕвездите најавуваат дека 2020 година ќе биде најдобра за оние кои ќе се одлучат да застанат на лудиот камен.

Наредната година Сатурн, Јупитер, Плутон, Марс и Месечината, клучни планети кои се симбол на верност и емоционална стабилност ќе бидат во ист знак.

Ова не се случило уште од 1960 година, период познат и како период на љубовта.

Идеален ден за венчавка ќе биде 20.02.2020 година.

Во нумерологијата бројот два означува моќна и силна жена која има уникатна одлучност и сила.

Во астрологијата бројот два ја означува куќата на бикот, знак од зодијакот со кој владее планетата Венера, наречен по божицата на љубовта и убавината претставувајќи трпеливост, истрајност и верност да се зачува односот и внимателно да се работи на изградбата на брачна заедница која ќе трае, вели Керолајн и додава дека целата 2020 година ќе биде особено погоден период за влез во врската која ќе трае засекогаш.

Оваа година ќе биде година на напредок во сите аспекти.

Слични објави

Привлечете среќа, љубов и пари во домот: Поставете фигура од слон на овие места

Igor

Хороскоп за 11 ноември: Овните ќе бидат збунети, Биковите емотивно фрустрирани

Igor

ЛЕСЕН, СОЧЕН И ОСВЕЖУВАЧКИ: Мраморен колач со БОГАТ фил од ЈАГОДИ (РЕЦЕПТ)

Igor

Дневен хороскоп за 10 мај, недела – Погледнете што ве очекува денес…

Еспресо

Хороскоп за 15 јуни: Ќе се двоумите како да се поставите во еден личен, интимен однос

Еспресо

НАЈГОЛЕМИ ПЕСИМИСТИ: Овие 3 хороскопски знаци постојано се грижат и плашат за нешто

Igor

Остави Коментар

осум + четири =

Слични објави

НЕВОЗМОЖНО: „Стар сум, никој повеќе не ме сака“ (ФОТО)

Igor

5-минутни вежби за совршено обликуван задник (ВИДЕО)

Igor

Дневен хороскоп за 13 април, понеделник

Еспресо

Домашен сок од јагоди БЕЗ КОНЗЕРВАНСИ, одличен за лето (РЕЦЕПТ)

Igor

Богови на сексипилот! 3 најсексипилни хороскопски знаци!

Igor

Ова се најпопуларните торби во светот (ФОТО)

Igor