Хороскопот открива: Која е идеалната професија за вас

Во согласност со вашите особини, ѕвездите одредуваат која професија најмногу би ви прилегала.

Овен

Најдобра работа за Овенот е полицаец или пожарникар. Припадниците на овој знак можат да се пронајдат и во професии како што е промоција на производи, рекламирање или односи со јавност.

Бик

Биковите се познати по уживање во убави нешта, па идеални професии за нив се оние кои се поврзани со цвеќе или накит, а можат да бидат успешни адвокати, дизајнери, шефови на кујна или рецепционери.

Близнаци

Тие се личности кои сакаат многу да работат, но не се љубители на повторување на иста работа. Идеални за нив се професиите во кои можат да внесат нешто свое, а тоа се наставник, детектив или архитект.

Рак

Раковите сакаат да се грижат за другите луѓе, па за нив се добри професии како социјален работник, адвокат, лекар, наставник или војник.

Лав

Ако некој сака компанијата да му напредува, најдобро е за водич да избере Лав. За Лавовите идеални професии се агент за недвижности, дизајнер на ентериер, продавач и дизајнер на чевли.

Девица

За Девиците идеални се професиите кои бараат многу детали, како што се писател, учител, критичар, преведувач и детектив.

Вага

Професијата на Вагите би требало да биде насочена кон уметноста, танцот или пеењето. Идеална работа за нив е и да бидат дипломати или преговарачи, танчери или актери.

Скорпија

Скорпиите се создадени за детективи, хирурзи или психијатри.

Стрелец

Професии од соништата за Стрелците се оние кои се поврзани со животните, спортот, дипломатијата и односите со јавноста.

Јарец

Идеална работа за нив е менаџер, банкар или администратор.

Водолија

Водолиите одлично ќе се снајдат како научници, дизајнери, танчери или музичари.

Риби

Професии кои најмногу им одговараат се уметник, медицинска сестра, ветеринар или психолог.

Слични објави

Видео хороскоп 12 август 2019, понеделник

Igor

КОЈ НАЈМНОГУ МУ ОДГОВАРА НА ЛАВОТ? Четири најубави парови според хороскопот

Igor

Балашевиќ пак се шегува на своја сметка: Сега сум СТЕНТ-АП комичар

Слободен печат

Најспонтаните хороскопски знаци кои се согласуваат со речиси сè!

Еспресо

Направете си го денот поубав со овој РОЛАТ со суво овошје

Еспресо

Бен Афлек за Џенифер Лопез рекол дека е „вистинското нешто“ и открил дека се уште е во контакт со поранешната вереница

Еспресо

Остави Коментар

16 − 15 =

Слични објави

Ѝ ги платив сметките од 200.000 долари, ѝ купував гардероба, ја оставив свршеницата и на крајот ме шутна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Емоциите се на удар, а овие знаци од зодијакот треба да внимаваат!

Слободен Печат

Јосипа Лисац ќе добие кривична пријава за начинот на кој ја испеа хрватската химна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Хороскоп за понеделник 09.12.2019 – Лавовите да се чуваат од кражба или измама, Девиците ќе бидат принудени на промени

Слободен печат

Хороскоп за 8 јануари 2020: Овните ќе се сретнат со личност кон која во минатото имале силни чувства

Слободен Печат

Рита Ора нема милост: Ги полуде фановите со последните фотографии – позира во проѕирна маичка под која нема ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски