Категорија: Живот

Ви Препорачуваме Жена Живот Слајдер

Меси се вљубил во Антонела уште кога имал 9 години: Ова е нивната неверојатна љубовна приказна (ФОТО)

Еспресо
Деновиве Лионел Меси е во центар на вниманието поради најавата дека си оди од Барселона, клубот во кој игра од 14-годишна возраст. Поддршка во сè...
Жена Живот Слајдер

Меланија Трамп на удар на јавноста поради редизајнот на култната Градина на розите на Џеки Кенеди (ФОТО)

Еспресо
Градината популарна наречена Градина на розите, која првично ја уредила Џеки Кенеди, неодамна беше редизајнирана според вкусот на актуелната прва дама, Меланија Трамп. Градината доби...
Жена Живот Слајдер

Поранешната љубовница на Хуан Карлос – 65 милиони долари беа великодушен подарок од кралот

Еспресо
Корина милионите ги сметала за великодушен подарок и признание за тоа колку му значела, без оглед на тоа што тој ги побарал парите назад две...
Жена Живот

Повеќето жени не се подготвени: Симптоми што укажуваат на почеток на менопаузата

Еспресо
Менопаузата е природна појава низ која поминува секоја жена кога ќе влезе во одредени години, а знаците можат да почнат уште околу четириесеттата година. Обично...
Жена Живот Слајдер

Казнета француската уметница што се соблече гола пред светилиштето во Лурд (ФОТО)

Еспресо
Француската уметницата Дебора де Робертис треба да плати казна од 2.000 евра, бидејќи во септември 2018 година позираше целосно гола пред Светилиштето во Лурд, со...
Ви Препорачуваме Жена Живот

Пред 58 години Мерилин Монро беше пронајдена мртва: Животот и смрт покриени со велот на мистеријата

Еспресо
На 5 август 1962 година Мерилин Монро е пронајдена мртва. Нејзиниот погреб, на 8 август на гробиштата во Меморијалниот парк Вилиџ Вествуд, бил приватен, а...
Ви Препорачуваме Живот

Како ќе изгледа светот по пандемијата на коронавирусот?

Еспресо
Годината е 2022 година и коронавирусот е конечно поразен; по една и пол година мизерија и менување на карантин и нови бранови, животот конечно почнува...
Жена Живот Здравје Медицина

Со музика против нездравите емоции – Оваа песна докажано ги намалува анксиозноста и стресот! (ВИДЕО)

Еспресо
Песната што неверојатно го релаксира мозокот е составена со пијано, гитара и електронски матрици со звуци од природата Британскиот бенд „Marconi Union“, во соработка со...
Ви Препорачуваме Жена Живот Слајдер

Медицинска сестра им свири на виолина на пациентите заболени со коронавирус (ВИДЕО)

Теодора Циклевска
Медицинската сестра Дамарис Силва (26) од Сантијаго, Чиле, по тешката смена, шета по ходниците со својата виолина и им свири познати латиноамерикански песни на пациентите...
Жена Живот Слајдер

Почина учителката обвинета за силување ученик за кого подоцна се омажи (ВИДЕО)

Еспресо
Мери Кеј Летурно, учителка од Сиетл, САД, која во 1997 година беше осудена за силување на 13-годишниот ученик Вили Фуалау, со кого подоцна се омажи,...