Категорија: Живот

Ви Препорачуваме Жена Живот

Не ви оди? Овие 5 знаци се показател дека го трошите животот на погрешни работи!

Еспресо
Тоа што си го кажувате самите себеси, станува ваша реалност. Секој има лична претстава за значаен и исполнет живот, но постојат некои верувања што не...
Ви Препорачуваме Жена Живот

„Сакам да умрам ВЕДНАШ“: Мајка го сними своето дете за да ги покаже вистинските последици на булингот! (ВИДЕО)

Еспресо
„Носи ме од тука веднаш, би можел сега да се прободам сам во срцето… Ме гледаш, a дури ни тебе не ти е грижа додека...
Ви Препорачуваме Жена Живот

Разговор со Кристина Димитријевска: Љубомората е болест против која нема лек

Еспресо
Со Кристина Димитријевска отворено зборуваме за патот до успехот, пречките на него и што значи да се биде успешна жена во модниот свет. Освен што...
Ви Препорачуваме Жена Живот

Снимка од Сирија која ќе ви го скрши срцето: Таткото ја научил ќерката да се смее секојпат кога ќе слушне бомба (ВИДЕО)

Еспресо
На социјалните мрежи се прошири снимка од Сирија на која е невозможно да останете рамнодушни… Таткото Абдула Мохамед смислил начин како да ги олесни звуците...
Ви Препорачуваме Жена Живот

Мајка повикала полиција бидејќи немала со што да го нахрани бебето – Еве што сториле полицајците среде ноќ!

Еспресо
Полицајците ширум светот веќе се навикнати луѓето да ги бараат поради бизарни причини, но повикот кој им го упатила мајката Шанон Бирд од американската сојузна...
Ви Препорачуваме Жена Живот

Несекојдневна операција во Лондон: Свирела виолина додека ѝ го оперирале мозокот (ВИДЕО)

Еспресо
Докторите на пациентката успешно ѝ го отстраниле туморот на мозокот додека таа истовремено свирела на виолина. Велат дека на тој начин ја сочувале нејзината вештина....
Ви Препорачуваме Жена Живот

Љубов за време на коронавирусот: Двајца млади Руси почнале да се состануваат во карантин

Еспресо
Како што се шири смртоносниот вирус, така земјите ги евакуираат своите граѓани што живеат во Кина. Русија на почетокот на месецот евакуирала 140 свои граѓани...
Ви Препорачуваме Жена Живот Свет Сцена

Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Еспресо
Тами Хемброу е атрактивна Инстаграм и финес дива, која важи за една од најпопуларните фитнес блокерки на светот, а која минатата година ја освои и...
Ви Препорачуваме Жена Живот

Бојата на долната облека кај жените открива каков љубовник е таа во кревет!

Еспресо
Ако сакате долната облека да ви биде во виолетова, зелена или небесносина боја, тогаш тоа значи дека сте полни со љубов и сте секогаш оптимистични....
Ви Препорачуваме Жена Живот Свет Сцена

Сексапилната Алексис е убавица која сигурно ќе ви го одземе вниманието (ФОТО)

Еспресо
Младата Алексис Рен на својот Инстаграм профил има дури 13,9 милиони следбеници. Рен најчесто споделува слики од своето прекрасно тело и вита фигура. View this...