Категорија: Женски Печат

Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Шехтанска: „Женски печат“ е мотив плус да се вратам на она што бев, 100 отсто физички активна!

Еспресо
Актерката Катерина Шехтанска вели дека досега се потпирала на дарежливоста на природата кон неа, но сега, кога е на прагот на 40-та, ќе мора да...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Татјана Алексиќ: Кој чисти знае како се топат калории

Еспресо
Има 54 години, сопруга, мајка на два сина, 28 и 20 години, професорка во средно училиште и изгледа токму вака. Најмалку дваесет години помладо. Се...
Жена Женски Печат

Д-р Ирена Витановска: Дебелината е голем проблем, но и диетите се само со краток ефект

Еспресо
Со доктор Ирена Витановска, специјалист по семејна практика, разговараме на актуелната тема за употребата на канабисот во медицински цели, за заштита од коронавирусот, но и...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Мијата: Мојот феминизам е само одговор на неправедно издигнатиот машки шовинизам во општеството

Еспресо
Јавноста ја знае по гласот, но вистинската професија на Наташа Мијатовиќ – Крстевска, позната како Мијата, е контролор на летање. Професијата контролор на летање не...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Вера Мештеровиќ открива зошто времето не остава никава трага на нејзиното лице и на телото

Еспресо
Знам и сама да си направам дома некоја маска за лице со домашен мед, понекогаш со павлака, маслиново масло и лимон, вели Вера Мештеровиќ во...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Анѓела Јакимовска: Телото го доживувам како храм во којшто не сакам да внесувам отпад

Еспресо
Убавината доаѓа однатре, па затоа неправилниот начин на исхрана како и недостатокот на вода во организмот можат да предизвикаат дерматолошки проблеми. Манекенката со голем број...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Милена Антовска Станковска: Не поднесувам нападни и наметливи жени

Еспресо
Утринската водителка на Канал 5, Милена Антовска Станковска, за на работното место преферира класичен стил, им се восхитува на девојките што вежбаат, а последните пари...
Жена Женски Печат

Билјана Црвенковска: Жените, мајките, девојките во Македонија, се плашат да кажат „НЕ“

Еспресо
По успесите како писателка за деца, Билјана Црвенковска го промовираше својот прв роман за возрасни, насловен „Девет приказни за госпоѓица Сит“, женски приказни раскажани од...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат Слајдер

Кристина Димитријевска, актуелна Мис Балкан: Колку си убав однатре, двојно си поубав однадвор

Еспресо
Колку си убав однатре, двојно си поубав однадвор. Убавината е минлива работа и секој е убав на свој начин, вели актуелната Мис Балкан, манекенката Кристина...