Категорија: Женски Печат

Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Марија Соколоска, нутриционистка: Здраво слабеење значи намалување на половина до еден килограм неделно

Јасмина Кантарџиева Димков
Нутриционистката Марија Соколоска животниот пат ја одвел од Кочани преку Бугарија и Скопје, па преку Прилеп до Лондон. Всушност, тогаш и не била нутриционистка, не...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Маја Поповска, спасителка на хендикепирани животни: Кој ќе спаси само едно маченце, си ја спасил целата душа    

Јасмина Кантарџиева Димков
Активистката Маја Поповска цели 12 години се занимава со спасување, лекување и вдомување на улични мачки, од 2014 година го раководи нејзиното здружение „Енџелкетс санктуари“...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Андријана Јаневска: Домот го светнав од подрум до таван

Александра Велинова
Како изгледа еден ден во изолација во домот на Андријана Јаневска? Најмногу време поминува во дворот со сопругот и синовите каде што се играат игри,...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Од плакарот на Анита: Љубов шириме, срца топлиме

Анита Митровска
Од утре имате едноставна задача – љубов да ширите, срца да топлите. Еве како… Наутро кога ќе станете, прво „прегрнете“ се себеси во огледалото и...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Весела Христовска: На македонската жена ѝ недостига повеќе самодоверба, време за себе и да знае да каже „не“

Еспресо
Весела Христовска е чудо од жена. По професија е докторка, медицината е нејзина пасија, ама има и повеќе други страсти кои се, за некого, можеби...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Вера Јанковиќ: Забот на времето не ми може ама баш ништо!  

jasmina.kantardzieva
Сигурно нема да ѝ се допадне што ја најавивме како урбана жена, зашто таа е девојченце облечено во сите мириси и бои на животот. Таа...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Јана Стојановска: Улогата на мајка ми е најинтересна улога со која сум се сретнала

Еспресо
Пред пет месеци глумицата Јана Стојановска се породи, на свет го донесе синчето Ненад, плод на љубовта со сопругот Андрија. Крстен е по дедо му,...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Будимка Поповска – Буде: Сакам жени кои можат да направат пат таму каде што го нема

Еспресо
Будимка Поповска – Буде е мултиталентирана уметница. Жена која не влегува во ниеден калап. Жена умница, жена мудрец, жена факел, жена – посебна појава во...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Дунавка Трифуновска: Клучот е во чаевите и храната

Еспресо
По професија е фармацевт, а во 2015 година, Дунавка Трифуновска ја претставуваше Македонија на Мис интернационал. Благодарение на посетите на азиските земји, имала можност да...
Ви Препорачуваме Жена Женски Печат

Нора Шакири: „Носам најубав дечко на свет“

Еспресо
„Иако, да бидам искрена, имав неопислива желба да родам една мала Нора, носам најубав дечко на свет. Но некои жени не раѓаат женски деца“, вели...